c ADRIANA CRHONKOVÁ VYBOJOVALA BRONZ NA SVĚTOVÉ LIZE KARATE WKF !!! [TJ Karate České Budějovice]
Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!
 

ADRIANA CRHONKOVÁ VYBOJOVALA BRONZ NA SVĚTOVÉ LIZE KARATE WKF !!!

ADRIANA CRHONKOVÁ VYBOJOVALA BRONZ NA SVĚTOVÉ LIZE KARATE WKF !!!

V sobotu 7.10. vybojovala po dlouholetém čekání na medaili ze světové ligy karate WKF Adriana Crhonková bronz v kumite ženy do 50 kg!!!

Naši závodníci i přes marodku Marka Řeřichy, Tomáše Gabriela a školního vytížení Veroniky Halodové vyrazili v pětičlenné sestavě Tomáš Hermann, Monika Burgerová, Lucka Veithová, Adriana Crhonková a Anetta Protsenko (hostující závodnice z ukrajinského národního týmu) na světovou ligu Karate 1 Series A do rakouského Salzburgu.

V sobotní programu nastoupily Lucie Veithová, Adriana Crhonková a Anetta Protsenko. Jako první do boje zasáhla Lucka Veithová v kategorii do 61 kg, která v prvním kole narazila na reprezentantku z Fancie, se kterou svedla velmi kvalitní zápas, když první část zápasu patřila právě naší závodnici. Na konci zápasu svítilo skóre na ukazateli 2:6 ve prospěch francouzské závodnice. Bohužel  francouzská reprezentantka podlehla v semifinále a Lucka nemohla nastoupit v repasáži. 

Adriana a Anetta startovali ve stejné kategorii a to v kumite ženy do 50 kg. Anetta v prvním kole porazila před časovým limitem závodnici z Řecka, ale v dalším kole nestačila na závodnici z Japonska. 

Adriana se v prvním kole utkala se závodnicí z Bosny, kterou porazila přesvědčivě 5:1, ve druhém kole se utkala se závodnicí z Thajska, kterou porazila 4:0, od tohoto zápasu bylo vidět jak si Adriana přiklonila rozhodčí na svou stranu. Ve třetím kole narazila Adriana na závodnici z Itálie, se kterou prohrávala 0:3, když inkasovala kop na hlavu. Ke konci zápasu se podařilo Adrianě snížit na 1:3 a dvě vteřiny před koncem dokonce otočit skóre ve svůj prospěch kopem na hlavu. Zápas skončil 4:3 pro Adrianu a to znamenal postup do čtvrtfinále, kde se utkala s několikanásobnou medailistkou z ME a MS z Turecka. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, když v polovině zápasu Adriana zabodovala a vedla 1:0. Těcně před koncem (14 vteřin) inkasovala Adri kop na hlavu a zkušená závodnice zvítězila. Turecká závodnice se probojovala až do finále, kde zvítězila a Adriana nastoupila do repasáže, kde nastoupila proti španělské závodnice. Španělská závodnice Adrianě vůbec neseděla a v průběhu zápasu byl stav 0:2. Španělská závodnice již měla 3 napomínání a Adrianě nezbývalo než zkusit takticky vzhrát na tresty a to se povedlo, když těsně před koncem španělská závodnice byla trestána za pasivitu a vyloučena. V boji o bronz čekala na Adri závodnice z Francie. Adriana od první vteřiny nenechala nic náhodě a sázela jeden bod za druhým. Konečné skóre bylo 5:0. Adriana vybojovala po dlouhých letech medaili v kumite na světové lize karate WKF!!!

Nedělní den nastoupila jako první Monča Burgerová v kategorii kumite ženy do 55 kg. Monča v prvním kole bojovala proti závodnici ze Švédska, ketré podlehla 0:2. Byla to velká škoda, protože Monča na závodnici rozhodně měla. Myslím, že to chce čas a trpělivost a úspěch se dostaví.

Poslední nastoupil Tomáš Hermann v kategorii muži nad 84 kg. Tomáš v prvním kole po taktické bitvě zdolal závodníka z Chorvatska 4:2. Ve druhém kole nastoupil proti ruskému závodníkovi, když vedl 1:0 a ke konci zápasu udělal taktickou chybu a nechal se kopnout do hlavy. Tento výsledek se mu už nepodařilo obrátit.

Tento výsledek je obrovský úspěch nejen pro náš klub, ale také pro České karate. Vybojovat medaili v takové konkurenci jaká je v současné době i vzhledem tomu, že karate WKF se představí na OH 2020 je mimořádný úspěch. Já osobně věřím, že na tento úspěch navážeme i v dalších turnajích a že tým závodníků, kterým v současné době disponuje náš klub dokáže ještě velké věci. Musíme pracovat jako jeden tým, podporovat se navzájem, věřit v to co děláme, dělat vše na maximum, obětovat se a to pokud udržíme, tak jsme schopni i nemožného.

Rád bych poděkoval všem trenérům, závodníkům a partnerům jako jsou Budějcká drbna, Health Tuning, Žij-zdravě, SGM České Budějovice, Jihočeský kraj, město České Budějovice, BCF, BucaGroup, DPMCB, Bravonet, ČEZ, MŠMT a dalším za Vaši podporu.

Hlavní trenér TJ Karate České Budějovice

Miroslav Hýsek