Adriana Crhonková zakončila sezónu na 28. místě WKF rankingu v kumite ženy -50kg

Budějčtí bijci měli velmi dobrý rok, ve kterém potvrdili příslušnost jednoho z dlouhodobě nejlepších klubů v Česku a uspěli i na mezinárodní scéně.
Naše závodníce Adriana Crhonková zakončila úspěšnou sezónu 2017 na skvělém 28. místě ve světovém žebříčku WKF karate.

Celá sezóna 2017 byla velmi náročná a dlouhá. Tento výsledek je proto velmi důležitý v kontextu zařazení WKF karate na olympijské hry v Tokiu 2020.

V následujících letech 2018 a 2019 čeká všechny závodníky boj o nominaci na nadcházející olympiádu. Tohoto boje se podle současných kritérií stanovených světovým (WKF) a evropským (EKF) svazem karate mohou účastnit pouze ti závodníci, kteří se umístili do prvních 50 příček v rámci světového WKF rankingu (obdoba světového žebříčku v tenise). Díky ustavičným výsledkům, tréninkům v klubu TJ Karate České Budějovice a podpoře města České Budějovice se naší závodnici Adrianě podařilo během této sezóny umístit na 28. pozici v kategorii ženy – 50kg a stala se tak jedinou českou seniorskou reprezentantkou, která se umístila v TOP 50.

Díky tomu se může Adriana nadále ucházet o nominaci na olympijských hrách v Tokiu 2020.

Tento Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

Adriana Crhonková