Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Nábor karate

6. září
Tělocvična E. Destinové
Emy Destinové 1138/46
370 05 České Budějovice

7. září
Tělocvična Žižkova
Kasárna Žižkova
370 01 České Budějovice

Nábor karate

V roce 2017 se poprvé koná nábor karate na dvou místech.
Začněte cvičit
ve středu 6. září od 17:00 hodin v tělocvičně Emy Destinové
nebo
ve čtvrtek 7. září od 17:00 hodin v tělocvičně Žižkova.
Přidejte se také a naučte se karate.
Těšíme se na Vás!

Co je Karate?

Karate je bojové umění pocházející z japonského ostrova Okinawa.
Zakladatel Gijin Funakoshi sepsal a kodifikoval roztříštěné proudy okinawských bojových směrů a souhrnně je nazval karate. Vytvořil první zkušební řády a ustanovil pásy technické vyspělosti.
Dnes je karate moderní a dynamický sport, který usiluje o účast na olympijských hrách.
V TJ Karate České Budějovice vyučujeme sportovní formu karate. Karate vnímáme jako sport a již od roku 1973 se nám úspěšně daří vychovávat celou řadu úspěšných závodníků a reprezentantů ČR.
Naším cílem je vychovávat kvalitní, všestranné a psychicky vyzrálé sportovce. Proto tréninky karate zahrnují také prvky sebeobrany, gymnastická cvičení a atletická cvičení. Díky karatistickým tradicím pak dětem snadno předáváme pokoru a vzájemnou úctu.

Co s sebou na první trénink

Nové lekce karate jsou určeny pro všechny děti od 5 let věku. Na první trénink přijďte ve sportovním oblečení. Vzhledem k tomu, že povrch celé tělocvičny je vyložen speciálním měkčeným povrchem (tatami), cvičí se bez obuvi.

S sebou:

sportovní oblečení a pití, cvičí se bez obuvi.

Zápisné:

pro nové členy 200,- Kč (v ceně zápisného je dárek)

S olympijským WKF karate lze začít kdykoliv.
Přijďte na trénink každé pondělí, až čtvrteku od 17:00 hodin
a zapojte se přímo do tréninku.
Trenér Vám pomůže vyplnit přihlášku a zodpoví případné otázky. Těšíme se na Vás!

Pro děti které jsou mladší pěti let organizujeme hodiny sportovní přípravky. Více o Sportovní přípravce se dočtete zde.

sp-treneri

Tréninky

Tělocvična E. Destinové

Emy Destinové 1138/46
370 05 České Budějovice
Vchod z ulice Sokolská

Ukázat tělocvičnu na mapě

Tréninky zde probíhají každé pondělí a středu od 17:00 do 18:00.

Tělocvična Žižkova Otevíráme v září

Kasárna Žižková
370 01 České Budějovice
Vchod z ulice Dvořákova

Ukázat tělocvičnu na mapě

Tréninky probíhají každé úterý a čtvrtek od 17:00 do 18:00.

V čem se na tréninku cvičí?

Celý první půlrok mohou děti cvičit ve sportovním oblečení. Cvičí se na boso na speciální měkčené podlaze (tatami).
Teprve po půl roce je potřeba opatřit dětem kimono. Kimono je povinné nosit při skládání zkoušek na vyšší pásky a při účasti na závodech.
Před zkouškami je potřeba dětem opatřit průkaz karate.

Mgr. Dominika Hýsková

TOP 30
Trenér mládeže 2017.

Ceník

Tréninky se platí formou členských příspěvků, které se platí pololetně.
Vždy na 5 měsíců školního pololetí. Tedy v období od září do ledna a od února do června.
V období prázdnin se tréninky nekonají.

Noví členové platí jednorázové zápisné 200 Kč
(v ceně zápisného je dárek)

Zápisné slouží jako měsíční zkušební doba pro nové členy, s možností neplatit ihned plné či poloviční členství.

S cvičením karate jsou spojeny další investice. Pořízení kimona, chráničů, známky Českého svazu karate (1x ročně 300 Kč) a průkazu karate.

Plné členství

5 měsíců
Období školního pololetí září až leden,
nebo únor až červen.

2x tréninky za týden

Poloviční členství

5 měsíců
Období školního pololetí září až leden,
nebo únor až červen.

1x trénink za týden

V karate se nám daří!
Naši závodníci Marek Řeřicha, Adriana Crhonková a Martina Šáchová
jsou medailisté z Mistrovství Evropy WKF 2015, 2016 a 2017.

Časté otázky

Máme kimono pro judo, může se v něm cvičit na trénincích?

Judistické kimono je uzpůsobeno pro zcela jiný způsob zápasu. Je těžší než karatistické a tak při karate omezuje pohyb dítěte. Navíc není možné v takovém kimonu soutěžit. To samé platí i o úborech na Taekwon-do, tzv. dobocích. Pokud to myslíte s karate vážně, určitě je třeba kimono zakoupit. Ceny za nové kimono začínají již na 500 Kč.

Co znamenají barevné pásky?

Barevné pásky značí stupeň technické vyspělosti, tedy jak dlouho a dobře karatista cvičí. První a základní pásek je bílý. Tento pásek se jako jediný může nosit před složením zkoušek. Hlavně z toho důvodu, aby kimono dětem volně nevlálo.
Pásky se dělí na dvě skupiny. Žákovské KYU a mistrovské DAN.

Jaký druh karate cvičíte?

V našem oddíle vyučujeme Shotokan karate. Dlouhodobě se specializujeme na sportovní formu, hlavně pak na zápas KUMITE dle pravidel World Karate Federation (WKF). Více o našich trenérech naleznete ZDE.