Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!
 

GP Slovakia - TOP klub turnaje

GP Slovakia - TOP klub turnaje

Ve dnech 26.-27.3. se konal v Bratislavě prestižní mezinárodní turnaj GP Slovakia. Turnaje se zúčastnilo 30 států, 1490 závodníků a 234 klubů. Naši závodníci vybojovali celkem 5x zlato a 1x stříbro a náš klub se stal v celkovém hodnocení TOP klubem turnaje. Děkujeme

NAPSALA BUDĚJCKÁ DRBNA:

 

čtvrtek, 31. března 2022, 09:32

Čtyři měsíce intenzivního trénování se vyplatily! TJ Karate České Budějovice má na kontě další obrovský úspěch. Na mezinárodním turnaji GP Slovakia v Bratislavě vybojovali českobudějovičtí závodníci pět zlatých medailí a jednu stříbrnou. Vítězné tažení dovedlo TJ Karate České Budějovice až na první příčku v konkurenci 234 klubů.

 

„Bylo to okouzlující. Lítal jsem od jednoho finále k druhému. Celkově to bylo hodně náročné. Začínali jsme v sedm hodin ráno a z haly odcházeli v půl jedenácté v noci. Až na konci dne jsem si uvědomil, že jsem nejedl ani nepil,“ usmívá se trenér Miroslav Hýsek„Domů jsme se samozřejmě vrátili spokojení, ostatně GP Slovakia je jedním z největších mezinárodních turnajů v centru Evropy. Povedlo se nám to nad míru.“

A kdo se může pochlubit medailemi? Martina Šáchová získala hned dvě – jednu zlatou a druhou stříbrnou, zlaté dále mají Kryštof Ruža, Lucie Hrdličková, Ondřej Bednář a Rudolf Fiedler.

„Pro nás to zároveň byla důležitá zkouška, protože jsme udělali poměrně dost změn v systému trénování. Jak se ukázalo, tento krok nám pomohl. Musím také vyzdvihnout, že jsem v posledním měsíci cítil od závodníků chuť a nadšení. Měli jsme tu také na týden reprezentanty z Irska, kteří se na naší bojovnosti rovněž podepsali. Mimo to k celkovému odhodlání přispěl mezinárodní reprezentační kemp, jenž turnaji na Slovensku předcházel,“ říká Miroslav Hýsek.

Dá se říct, že závodníci zároveň byli patřičně vyhladovělí. Sezóna teprve startuje, jednalo se o první turnaj takového rozsahu v letošním roce. „Tři měsíce jsme nezávodili. Člověk po delší pauze nikdy neví, jak na tom tým je. Nedokážu ani říct, s jakým očekáváním jsme na Slovensko odjížděli. Každopádně start se vydařil skvěle, nyní jsou před námi další úžasné akce – například světová liga v Portugalsku, kam pojedu s Martinou Šáchovou, pak mládežnická světová liga na Kypru a tak dále,“ vyjmenovává trenér.