Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!
 

Zpráva z ME juniorů a kadetů

Zpráva z ME juniorů a kadetů

Ve dnech 11.-13.2. se konalo již 38. mistrovství Evropy juniorů a kadetů a zároveň evropský pohár do 21 let v Srbsku - Novi Sad. Na mistrovství Evropy startovalo 5 zástupců z TJ Karate ČB.

 

Únorového mistrovství Evropy juniorů a kadetů se zúčastnilo 872 registrovaných závodníků ze všech koutů Evropy. Na tomto turnaji nechyběli ani zástupci TJ Karate České Budějovice, kteří byli nominováni reprezentací ČR, Marek Janouch a Mirek Šulda. Součástí mistrovství Evropy byl také evropský pohár do 21 let, kterého se zúčastnili Robin Popelka, Honza Kůzl a Lucka Veithová, kteří odcestovali na turnaj společně s trenéry M. Hýskem a V. Kočí.

 

Páteční den turnaje byl věnován dorosteneckým kategoriím a evropskému poháru v kategorii kata. V tento den nikdo z našich závodníků nestartoval.

 

Sobotní program patřil juniorským kategoriím, kde startovali Mirek Šulda v kategorii kumite junioři do 68 kg a Marek Janouch v kategorii kumite junioři do 76 kg. Mirek v prvním kole porazil estonského závodníka 3:1, ale bohužel ve druhém kole podlehl v prodloužení 0:1 maďarskému závodníkovy a tím jeho učinkování na ME skončilo. Marek v prvním kole porazil skota 2:1, ale tak jako Míra ve druhém kole podlehl bulharskému závodníkovy 1:2 a tím konec na turnaji.

 

V neděli probíhaly kategorie kumite evropského poháru do 21 let a kata týmů. Bohužel ani v neděli TJK nezaznamenalo úspěch. Lucka Veithová v prvním kole podlehla 0:2 ruské závodnici, která se probojovala až do finále a tím Lucka nastoupila do repasáže, kde po vyrovnaném boji podlehla Španělce 3:5. Honza Kůzl nestačil v prvním kole na domácího závodníka a Robin Popelka podlehl v prvním kole německému závodníkovy 1:3.

 

Co říct na závěr. Výkony našich závodníků nebyly špatné, ale vždy kousek chyběl, hlavně v taktické fázi zápasu. Nicméně život jde dál, jednou to přijít musí.