Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!
 

Reportáž z finále ligy družstev

Reportáž z finále ligy družstev

Reportáž z finálového kola ligy družstev karate konané v Českých Budějovicích z pohledu pana J. Faktora.

 

 

 

Pod patronací města Českých Budějovic a za přítomnosti prezidenta ČSKe p. J. Bočka a prezidenta ČUBU p. S. Svobody proběhlo posledním finálové kolo ligy ČSKe, kde se bojovalo o tituly M ČR týmů. Mistrovství se konalo v neděli 13.3.2011 v hale Slavie JU České Budějovice, pořadatelsky tuto soutěž zajišťovala TJ Karate České Budějovice. Ve všech kategoriích probíhaly zajímavé zápasy, kde o umístění často rozhodovaly až pomocné body. Takto vyrovnaná byla kategorie mužů, kde titul získal po vyrovnaném boji tým SK Kesl Ryu Praha, který remizoval ve vzájemném zápase s TJ Karate České Budějovice 2:2 a vzhledem k tomu, že oba týmy v celé soutěži neztratily ani bod rozhodoval o titulu počet vyhraných zápasů.

Zápasy mezi T. Reichem a V. Kočím, J. Pilmanem a J. Kočím i další zápasy byly to nejlepší co naše české karate může nabídnout. V ženách s přehledem získal titul favorizovaný tým SK Karate Spartak H. Králové v čele s P. Pecekovou a R. Krejčovou. Absolutně bez konkurence prošel celou soutěží tým juniorů TJ Karate České Budějovice, který neztratil ani bod. Zásluhu na tomto výsledku měli především reprezentanti M. Šulda a M. Janouch, kteří vyhráli všechny své zápas. V kategorii juniorek dominoval tým Výběru Pardubického kraje, který prošel celou soutěží s velkou převahou. Podobně si vedl Výběr Pardubického kraje v kategorii dorostenců, kde získal titul. V celkovém hodnocení všech kategoriích byla nejúspěšnější TJ Karate České Budějovice s počtem bodů 216, která získala v každé kategori medaily, před Výběrem Pardubického kraje s počtem bodů 144, který ale získal nejvíce titulů, dva. Na třetím místě se umístil SKR SU Ústí n.L. s počtem bodů 96. Pořadatelské zajištění bylo na dobré úrovni a přispělo tak k dobré atmosféře celé soutěže. Problémem nad kterým by se mělo vedení ČSKe zamyslet, je současná úroveň výkonnosti závodníků, kteří především v juniorských a dorosteneckých kategoriích nedosahují mezinárodní úrovně, ale to je jen poznámka pořadatele.