Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!
 

TJ Karate ČB prošlo tvrdou letní přípravou

TJ Karate ČB prošlo tvrdou letní přípravou

TJ Karate České Budějovice prošlo tvrdou letní přípravou. Příprava našich karatistů probíhala od 30.8., kdy začaly letní tábory a skončila 26.8. CrossFit týdnem.

 

 

     Od 30. 7. do 20. 8. proběhly v českobudějovickém oddíle letní soustředění. První týden soustředění se konal v Hluboké u Borovan a zúčastnili se ho děti z náborových a základních oddílů. Již po devátý rok se druhý  a třetí týden soustředění konal v rekreačním zařízení Nová Louka u Albrechtic nad Vltavou, kdy druhý týden trénovali dospělí a třetí týden děti ze závodních oddílů.

Za zmínku stojí druhý týden soustředění, který probíhal pod vedením pana J. Faktora. Pozvání také přijal spolupracující klub ze Slovenska TJ Rapid Bratislava v čele s trenérem Ing. Jánem Longou. Pan Ján Longa je bývalý slovenský reprezentační trenér kumite, který má za sebou dlouhodobé úspěchy se svými svěřenci na ME a MS. Jeho tréninkové procesy vždy byly přínosem pro naše závodníky a trenéry. Nebylo tomu jinak i tento rok. Slovenský trenér přivezl na českobudějovické soustředění své tři úspěšné závodníky, kteří byli přínosem do tréninkového procesu. Dalším přínosem byli závodníci z Belgie, kteří se soustředění zúčastnili již loňský rok. Celý týden se trénovalo hlavně pod vedením pana Longy, který opět představil novinky jak v atletické přípravě, tak v karate. Tréninkový plán byl velmi náročný, když každý den obsahoval ranní běh a celkem tři tréninky. Dopolední program byl věnován atletickému bloku, odpolední blok karate a večerní blok patřil Crossfitu. Během týdne se pan Longa věnoval individuálně i našim trenérům, kteří s ním diskutovali hlavně na téma sportovní přípravy závodníků a o správném fungování klubu.

     Ve dnech 22. - 26. srpna se konal CrossFit Camp v tělocvičně TJ Karate České Budějovice ve spolupráci s ,,Trénuj kde chceš!‘‘. CrossFit campu se zúčastnilo celkem 24 zájemců z řad TJ Karate, 4SR a z Trénuj kde chceš!. Dalšími hosty byli bratři Smržové, který stále trénují pod vedením trenéra M. Hýska. Celý týden byl fyzicky náročný. Tréninky probíhaly pod vedením Míry Hýska, který zaměřil tréninkové hodiny na vytrvalostní sílu, kterou všichni potřebují do svého tréninkového procesu. Od září budou CrossFit hodiny zařazeny také pro veřejnost. Máte-li zájem chodit na hodiny CrossFitu kontaktujte trenéra M. Hýska a sledujte náš web.

 

Fotografie z CrossFit campu najdete zde

Co je to CrossFit?

Upoutávku s popisem a krátkým videozáznamem najdete zde