Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Premier league 1 - Salzburg - článek

V sobotu 12.11. a v neděli 13.11. se konala světová liga karate pod názvem Premier league 1. Naši závodníci se této soutěže také zúčastnili a to v počtu šesti závodníků.

Druhý listopadový víkend se konal další díl Premier league1 v Salzburgu. Turnaje se zúčastnilo cca 600 závodníků ze 40 zemí celého světa. Za klub TJ Karate České Budějovice startovalo na této významné soutěži 6 závodníků (Jan Kočí, Vojtěch Kočí, Mirek Šulda, Jan Milan, Filip Šmajcl, Robin Popelka) v čele s trenérem M. Hýskem.

V sobotním programu jako první nastoupil v kategorii kumite seniorů do 67 kg Filip Šmajcl, který v prvním kole porazil reprezentanta Honkkongu 3:1, ve duhém kole porazil italského závodníka 1:0, ale bohužel ve třetím kole podlehl italskému závodníkovi 0:5. Bohužel italský závodník podlehl v boji o finále a tím Filip ztratil šanci na repasáž. V kategorii kumite seniorů do 75 kg jsme měli hned tři naše závodníky. Mirek Šulda v prvním kole porazil Itala 5:3, ve druhém kole podlehl maďarskému závodníkovi 0:1. Vojtěch Kočí nastoupil hned v prvním kole proti úřadujícímu mistrovi Evropy z Holandska (Small), kterému podlehl 0:4. Robin Popelka v prvním kole po výborném taktickém boji porazil Srba 3:1, ve druhém kole však narazil na úřadujícího mistra Světa a Evropy z Itálie (Bussa), kterému podlehl 0:5. Italský závodník se probojoval až do finále, takže Robina čekala repasáž. V repasáži Robin narazil na zkušeného závodníka z Francie, kterému po vyrovnaném boji podlehl 0:2 a tím na Robina zůstalo nebodované 9. místo.

V neděli se nám moc nedařilo. Jan Milan v kategorii kumite seniorů do 60 kg podlehl v prvním kole korejskému závodníkovi. Jan Kočí v kumite seniorů do 84 kg podlehl v prvním kole zkušenému závodníkovi z Francie a tím jeho účinkování na turnaji skončilo.

Hodnocení trenéra - M. Hýsek:

Naši závodníci se v takto velké konkurenci neztratili. Každá kategorie byla silně obsazena cca 50 - 60ti závodníky. Dá se říct, že nebylo lehkého soupeře. Turnaj měl vysokou úroveň, důkazem byla účast předních světových karatistů. Rád bych vyzdvihl výkon Robina Popelky, který předváděl pěkné zápasy se zkušenými závodníky.

Stále máme na čem pracovat, ale jsme teprve na začátku dlouhé cesty. Rád bych poděkoval klukům za jejich přístup k tréninku a k přípravě na tento turnaj. Věřím, že nejen já, ale i kluci si z tohoto turnaje přivezli hodně zkušeností, a že je co nejvíce zužitkujeme.