Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Reportáž k MČR mládeže 2011

Ve dnech 3. - 4. prosince se konalo mistrovství ČR mládeže v Ústí nad Labem. Turnaje se mohli zúčastnit pouze ti závodníci, kteří si během celého roku museli vybojovat.......

Ve dnech 3. - 4. prosince se konalo mistrovství ČR mládeže v Ústí nad Labem. Turnaje se mohli zúčastnit pouze ti závodníci, kteří si během celého roku museli vybojovat nominace na národních a mezinárodních turnajích či krajských přeborech. Náš klub TJ Karate České Budějovice zastupovalo na tomto mistrovství celkem 49 závodníků od juniorů až po žákovské kategorie.

Naši závodníci se na tento vrchol sezóny připravovali poctivě se svými trenéry. Všichni nominovaní se zúčastnili víkendových soustředění ať už v Borovanech nebo v Českých Budějovicích. Velkým přínosem pro naše závodníky bylo víkendové soustředění s Christianem Grunerem, které bylo na vysoké úrovni. Velký důraz se kladl také na tréninky, které probíhaly 4x týdně. Dorostenci, junioři a senioři trénovali až 5x týdně a to i v pátek ráno od 7:00 hod.

Sobotní program turnaje patřil dorosteneckým a juniorským kategoriím. Naši závodníci vybojovali celkem 9 medailí z toho 4x zlato, 2x stříbro a 3x bronz. Nejvíce se dařilo a titul mistra ČR si odvezli tito závodníci: Josef Laštůvka, Lucie Janouchová, Marek Janouch a Igor Kibrik. Stříbrnou medaili vybojoval Josef Ludačka a Veronika Halodová . Bronz přidali Libor Hájek, Vojtěch Lukšík a kata tým dorostenek (Halodová K., Halodová V., Pěstová). Velkou smůlu měl Jára Srba, který byl sporně vyloučen, ale bohužel ani podaný protest nám nepomohl. Tato skupina závodníků nám udělala velkou radost a za svou obětavost a společnou podporu zaslouženě vybojovala celkové prvenství pro náš klub, rozhodně si to zasloužili.

Neděle byla věnována žákovským kategoriím. U žákovských kategorií nikdy nevíte co se stane. Nedělní den, ale patřil našim závodníkům, když vybojovali celkem 19 medailí z toho 5x zlato, 3x stříbro a 9x bronz. Titul vybojovali: Přemysl Benhák, Adriana Crhonková, Klára Halodová, Tereza Pěstová a Marek Řeřicha. Stříbrnou medaili vybojovali: Adam Jirka, Nela Osouchová, Václav Plecer. Bronzové medaile vybojovali: kata tým žákyně (Osouchová, Lebdušková, Burgerová), kata tým žáci (Benhák, Plecer, Sviták), Monika Burgerová, Tomáš Děd, Tomáš Gabriel, Šárka Klečková, Tomáš Lukš, Jiří Měkuta a David Schacherel. Naši žáci předváděli pěkné výkony korunovány medailovými pozicemi. Jejich vzájemná podpora a kolektivní duch vedl ke konečnému prvenství v celkovém hodnocení klubů na tomto turnaji. Tím potvrdili svou úspěšnost v celém závodním roce 2011.

Celkové hodnocení trenéra M. Hýska:

Naši závodníci potvrdili jen to co během celé sezóny předváděli. Jejich výkony byly na vysoké úrovni. Měl jsem z toho obrovskou radost, protože sezóna byl opravdu velmi dlouhá a mohla přijít únava a nechuť k závodění, ale závodníci projevili chuť a odhodlání porvat se o co nejlepší výsledek a to vedlo k tíženému úspěchu. Velký dík zaslouží trenéři, bez kterých by tento výsledek nikdy nevznikl, jejich píle a obětavost je k nezaplacení a já jim touto cestou alespoň děkuji a věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat dále. Poděkování zaslouží také rodiče, kteří podporují celou sezónu své děti a pomáhají našemu klubu. V neposlední řadě bych rád poděkoval všem závodníkům, kteří mají můj obdiv a uznání za celoroční reprezentaci klubu a za předvedené výkony na turnajích.