Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Konala se Premier league1 v Holandsku

Ve dnech 10. - 11. března se konal další díl Premier league1 v karate, když pořádajícím státem bylo Holandsko. Naši závodníci se na tomto turnaji neztratili.

V pátek ráno odcestovali naši seniorští závodníci s trenérem M. Hýskem do holandského Dordtrechtu, kde se zúčastnili dalšího dílu Premier league1 v karate.

V sobotních bojích předvedl nejlepší výkon Vojta Kočí (muži do 75 kg - cca 55 závodníků v kategorii), který v prvním kole porazil zkušeného finského závodníka 2:0, ve druhém kole nastoupil proti domácímu závodníkovy a za stavu 4:4 Vojta prohrál nezaslouženě na praporky 2:3. Bohužel holandský závodník v boji o finále podlehl svému soupeři a tím pro Vojtu turnaj skončil. Byla to velká škoda, protože Vojta si celý zápas vedl na výbornou a během celého zápasu ani jednou neprohrával.

V té samé váhové kategorii co Vojta Kočí nastoupil Robin Popelka, který v prvním kole porazil holandského závodníka 3:1, ale ve druhém kole podlehl Švýcaru 0:4.

V kategorii kumite muži do 60kg (cca 35 závodníků) nastoupil Honza Milan, který v prvním kole podlehl italskému závodníkovy 0:1. Ital se probojoval až dofinále a Honza mohl nastoupit do repasáže. V prvním kole porazil závodníka z Anglie 5:2, ale v dalším kole podlehl 0:2 brazilskému závodníkovi a tak z toho bylo konečné 7. místo.

V neděli jako poslední reprezentant našeho klubu nastoupil Honza Kočí (kumite muži -84kg, cca 50 závodníků). Honza měl v prvním kole volný los a čekal na vítěze Holandsko -Německo. Vítězem se stal holandský závodník. Honza tedy ve druhém kole nastoupil proti holandskému závodníkovi, kterého deklasoval před časovým limitem 8:0 a bylo se opravdu na co dívat. Ve třetím kole nastoupil Honza proti známému závodníkovi z Ukrajiny, kterému bohužel po vyrovnaném boji podlehl 1:3. Bohužel Ukrajinec v boji o finále podlehl a tím turnaj pro Honzu skončil.