TJ Karate uspešné na akademickém MS

Ve dnech 13.-15.7. se konalo akademické MS v Bratislavě. Náš oddil zde zaznamenal vynikající výsledky. Honza Kočí našim nejúspěšnějšim závodníkem.

Jan Kočí v kategorii kumite muži do 84kg obsadil skvělé 5. misto, když v prvním kole podlehl po vyrovnaném boji závodníkovi z Černe Hory 2:4, který se následně probojoval až do finále a tím Honza dostal možnost repasáže. V prvnim kole repasáže Honza porazil závodníka z TPE (Čína) 5:1, ve druhém kole porazil po taktickém boji závodnika z Brazílie 2:0 a v boji o třetí místo bohužel podlehl domácímu závodníkovi 4:5, když skoro po celou dobu zápasu Honza vedl. Bohužel Honza obsadil nepopulární bramborovou pozici, ale i tak je to skvělý výsledek.

Jako další pěkný výsledek zaznamenala Lucka Veithová, která v kategorii kumite ženy do 61kg obsadila 7. misto. Lucka si během celého turnaje vedla výborně a předváděla pěkné a taktické zápasy, obzvlášť v kumite týmů byla velkou oporou.

Další výsledek pro TJ Karate zaznamenal kumite tým žen ve složení Veithová, Linhartová (obě TJK ČB), Šajnarová a Markušová, které vybojovali celkove 7. misto.

Jedinou medaili pro Český reprezentační tým vybojoval kata tým žen ve složeni Linhartová (TJK ČB), Sigmundová a Markušová. Byla to medaile bronzová. V disciplině kata tým žen nastoupily pouze 4 týmy a jelikož České závodnice podlehly hned v prvním kole Alžířankám, byla z toho bronzová medaile.

Další výsledky závodníků z našeho oddílu:

Filip Šmajcl - prohra v prvním kole

Pavla Linhartová - prohra v prvním kole