Rozhovor s Honzou Kočí

Přinášime Vám rozhovor se závodníkem a trenérem Honzou Kočí, který na začátku července obsadil na Akademické mistrovství světa na Slovensku 5. místo.

Honzo, na letošním Akademickém MS v Bratislavě jsi obsadil nepopulární bramborovou pozici. Jaké jsou tvé dojmy.

Dojmy jsou takové všelijaké, 5. Místo je určitě úspěch, ale medaile byla na dosah. Nejvíce mě mrzí fakt že v repasáži jsem neměl téměř žádný čas na oddych (1. Min mezi zápasy, standartně jsou 3). Měl jsem hned 3 zápasy po sobě, kdy ten druhý proti Brazilci byl pro mě hodně fyzicky náročný, a pak jsem nastupoval v zápase o bronz proti Slovenskému reprezentantovy. V první polovině zápasu jsem vedl 4:1, a jak už jsem zmiňoval, došly síly, a ke konci zápasu jsem vedení  nezvládl udržet a prohrál jsem 4:5  je to úspěch, ale mrzí mě ten výsledek a hlavně fakt že druhý den soutěže už byli v repasáži pauzy mezi zápasy 3 min.

Již před čtyřmi lety v Polsku jsi na Akademickém MS obsadil 5. místo, jakého výsledku či výkonu si ceníš více?

V Polsku to bylo uplně o něčem jiném byl jsem Nováček na takovéhle soutěž a 5. Místo pro mě samotného bylo překvapením.

Když to vezmu zpětně tak si cením nejvíce asi letošního umístění. Byl jsem po ME na Tenerife zraněný a příprava nebyla uplně idealní, ale i přesto jsem se snažil trénovat alespoň něco, abych se udržel ve formě.

Jak hodnotíš své zápasy?

Z mého pohledu, zápasy byli těžké vedl jsem vždy taktický souboj s každým soupeřem, kdy jsem se snažil využít každou jeho chybu a připsat si tak několik bodů. Pro mě byl nejhorší 1. Zápas, dlouho sem vedl, Rozhodčí mi neuznali kop na hlavu a na konec jsem prohrál. Ale všechno jsem si vynahradil v repasáži.

Jak probíhala tvá příprava na letošní Akademické MS?

Jak jsem už zmínil, tak příprava nebyla uplně ideální, doléčoval jsem zranění ze sezóny a nemohl jsem trénovat vše na 100 %. Upravil jsem si tréninkový plán po konzultaci s trenérem M. Hýskem, dle vlastní potřeby. Absolvoval jsem před AMS Soustředění na Slovensku pod Vedením K. Farmadina, A. Kovacse a D. Burice, kde jsem změřil síly s některými ze slovenských a maďarských reprezentantů. Po soustředění jsem se cítil skvěle, a pomýšlel jsem na úspěch.

Jaký je tvůj cíl v karate a co ti k tomu může pomoct?

Cílem je pro mě získat medaily na ME nebo MS. K tomu mi samozřejmě pomáhá můj klub TJ Karate České Budějovice s trenérem M. Hýskem. A v neposlední řadě všichni oddílový kolegové včetně mého bratra, kteří se mnou trénují.

Velkou oporou je pro mě samozřejmě rodina a přátelé, bez jejich podpory a podpory přítelkyně bych to nezvládl. Tím to jim všem děkuji za podporu, a doufám, že mi ještě palce držet budou ;)

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Do budoucna se začínámpřipravovat na MS v Paříži, kde doufám zopakuji minimálně takovýhle úspěch.

Dále předávat své nabyté zkušenosti svým klubovým svěřencům a doufám, že mi budou dělat stále radost, a letos se jim povede minimálně tak dobře jako v Loňské sezóně.