Budapešť Open - 5 medailí !!!

Ve dnech 15. - 16. září se konalo další kolo středoevropské ligy karate v Budapešti. Turnaje se zúčastnilo nad 800 závodníků ze 17 států. Náš oddíl zde vybojoval celkem 5 medailí !!!

Ve dnech 15. - 16. září se konalo další kolo středoevropské
ligy karate v Budapešti. Turnaje se zúčastnilo nad 800 závodníků ze 17 států. Turnaj byl rozdělen do dvou soutěžních dnů. Sobota patřila seniorům a juniorům, neděle zase kadetům a žákům.

V sobotu se nejvíce dařilo seniorským závodníkům, kteří si vedli velmi dobře. Vojta Kočí po třech vítězných kolech v boji o finále nestačil na dánského závodníka a poté v následné repasáži v boji o 3. místo si po 10 vteřinách boje
opět zranil rameno a tím jeho medailová cesta skončila. Další pěkný a koncentrovaný výkon asi nejlepší sobotního dne podal Filip Šmajcl, který po třech vítězných zápasech prohrál až na praporky s maďarským závodníkem (Tadissi - mistr Evropy do 21 let) a v boji o třetí místo nestačil na dalšího známého závodníka z Chorvatska. Honza Milan v prvním kole porazil slovenského závodníka, ale bohužel ve druhém kole podlehl na praporky domácímu závodníkovi. Jedinou medaili vybojoval Honza Kočí, když ve váhové kategorii do 84 kg obsadil 2. místo a stal se tak jediným našim medailistou sobotního dne. Vůbec se nedařilo našim juniorům, kteří nepředvedli žádné zvláštní výkony a všichni vypadli v prvních kolech.

V neděli se nám medailově dařilo více a také výkony našich závodníků tomu odpovídaly. Nejvíce se dařilo a nejpřesvědčivější výkon podal Igor Kibrik v kategorii dorostenců +70 kg, když vyhrál tři zápasy a až ve finále podlehl dánskému závodníkovi a obsadil tak stříbrnou pozici. Další pěkný výkon předvedli a medaile si odvezli Marek Řeřicha, Monika Burgerová a Adélka Průchová. Bohužel na nepopulární bramborové medaili zůstali Tomáš Lukš, Eva Šmejkalová a Adélka Průchová (kata). Pěkný výkon předvedl i Tomáš Gabriel, který ze 47 závodníků se probojoval až do
osmifinále, kde pak nestačil na slovenského závodníka.

Celkové hodnocení: rád bych vyzdvihl výkony Filipa Šmajcla a Igora Kibrika, kteří si opravdu vedli výborně. Trochu mě mrzí výkony našich juniorů, ale věřím, že to byl pro ně jen špatný den a na všechno rychle zapomenou a jejich výkony se zlepší. Mile mě překvapili naši žáci, kteří se ve velké konkurenci neztratili. Všem závodníkům děkuji za reprezentaci oddílu a rodičům za pomoc s dopravou.

Výsledky sobota:

2. místo Jan Kočí - kumite muži -84 kg

5. místo Filip Šmajcl - kumite muži -67 kg

5. místo Vojta Kočí - kumite muži  -75 kg

Výsledky neděle:

2. místo Igor Kibrik - kumite dorostenci +70 kg

2. místo Monika Burgerová - kumite st. že -43 kg

3. místo Marek Řeřicha - kumite st.ži +52 kg

3. místo Adéla Průchová - kumite 8-9 let -30 kg

5. místo Adéla Průchová - kata

5. místo Eva Šmejkalová - kumite ml. že -34 kg

5. místo Tomáš Lukš - kumite st. ži +52 kg