Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Rekapitulace závodní sezóny 2012

Rekapitulace závodní sezóny 2012 z pohledu našich trenérů. Dále rekapitulace výsledků a medailových pozic za celý rok.

2012 MČR 1

Liga družstev 2012

Začátek závodní sezóny 2012, jak už bývá zvykem, odstartoval první soutěží nového roku 2012 a tím byla liga kumite družstev. Náš oddíl zde vybojoval dvakrát zlato (kumite tým mužů a juniorů) a třikrát bronz (kumite týmy dorostenců, juniorů a žen). V celkovém hodnocení jsme se stali nejúspěšnějším klubem ligy družstev pro rok 2012.

Mistrovství ČR seniorů 2012

V dubnu jsme se stali pořadateli mistrovství ČR seniorů, které zanechalo za sebou jak po organizační stránce tak hlavně po výsledkové listině, troufám si říct vynikající dojem. Naši seniorští závodníci zde vybojovali hned 7 titulů mistra ČR a dalších 7 medailových umístění a tím se stal náš oddíl jednoznačně nejúspěšnějším oddílem mistrovství.

GP Hradec Králové 2012

Na konci dubna se konal v Hradci Králové největší mezinárodní turnaj v ČR pod názvem GP Hradec Králové. Turnaje se zúčastnilo přes 1000 závodníků z 16 států a 96 klubů. Náš oddíl na tomto turnaji skončil na konečném druhém místě za národním týmem Ukrajiny, což považuji za skvělý výsledek.

Mistrovství ČR goju-ryu 2012

V polovině dubna se konalo mistrovství ČR karate ve stylu goju-ryu. Oddíl zde vybojoval pět titulů mistra ČR, šestkrát vícemistra ČR a jeden bronz. Stal se tak nejúspěšnějším klubem mistrovství. Díky tomuto výsledku se nám nominovalo hned 6 našich závodníků na zářijové ME goju-ryu.

Mistrovství Evropy seniorů 2012

Na květnové ME seniorů, které se konalo na Kanárských ostrovech, se nám nominovalo 5 našich závodníků. Největší úspěch pro náš oddíl na tomto ME vybojoval Filip Šmajcl, který ve své váhové kategorii kumite muži do 67kg skončil na pěkném 7. místě.

Akademické mistrovství ČR 2012

Dne 10. června se konalo akademické mistrovství ČR v Brně. Naši vysokoškolští závodníci přivezli na jih Čech 6 titulů mistra ČR, 2x vícemistra ČR a jednu bronzovou medaili. Stali jsme se tak nejúspěšnějším klubem turnaje, zároveň si naši závodníci vybojovali nominaci na červencové MS v Bratislavě.

Akademické mistrovství světa 2012

V červenci se konalo akademické MS seniorů v Bratislavě, kam se nominovalo hned 6 našich závodníků. Největšího úspěchu dosáhl Honza Kočí, který ve své váhové kategorii kumite muži do 84kg obsadil 5. místo.

Mistrovství Evropy goju-ryu 2012

Poslední víkend v září se konalo Mistrovství
Evropy Goju-ryu v Rumunsku, kam odletělo celkem 6 závodníků z TJ Karate Č. Budějovice. Cílem našich závodníků bylo přivést na jih čech nějakou medaili. A to bylo splněno hned pětkrát. Naši závodníci vybojovali 2x zlato (Veronika Halodová a Igor Kibrik), 1x stříbro (Ladislav Bárta) a 2x bronz (Josef Laštůvka, Lucie Janouchová)

Mistrovství ČR mládeže 2012

První prosincový víkend se konalo mistrovství ČR
mládeže v Českých Budějovicích. Náš oddíl zde vybojoval celkem 31 medailí z toho 8x mistra ČR, 10x vícemistra ČR a 13x bronzové medaile. V celkovém hodnocení jsme se umístili na druhém místě.

Premier league 1 a Středoevropské ligy karate 2012

Naši závodníci nezaháleli ani na mezinárodních soutěžích typu Středoevropských lig či Premier league 1. Celkově jsme ze Středoevropských lig karate (Polsko, Maďarsko, Slovensko, ČR) posbírali 30 medailí z toho 4 zlaté, 10 stříbrných a 16 bronzových medailí. Pěkný úspěch jsme zaznamenali také na Premier league 1 v Holandsku, kde Jan Milan v kumite muži do 60 kg obsadil konečné 7. místo.