Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!
 

Setkání legend TJ Karate České Budějovice

Setkání legend TJ Karate České Budějovice

Dne 27. prosince 2012 se konala velká akce TJ Karate České Budějovice a to setkání legend našeho oddílu. Hlavním organizátorem této akce byl náš předsada a trenér oddílu Jiří Faktor, který nám zaslal tento článek. Tento rok oslaví TJ Karate ČB 40 let své existence a oslava se chystá veliká !!!

 

 Setkání legend TJ Karate České Budějovice

dne 27.12.2012 restaurace u Flíčků České Budějovice:Z míst, kde se též určuje dó... slova klasika vystihují význam a smysl tohoto setkání všech těch, kteří zažili bohatou 40ti letou historii TJK, která započala v r. 1973. Na květen tohoto roku se plánují velké oslavy a je co
oslavovat. TJK stála u zrodu českého karate, patří mezi zakládající členy prvního svazu, tehdy juda a karate, byl to první oddíl karate v Jihočeském kraji, vychovala řadu úspěšných trenérů a závodníků, sportovní úspěchy ji řadí
mezi nejúspěšnější kluby všech dob. Prvním kdo přivezl karate do našeho města byl Jaroslav Hlaváček u kterého cvičil zakladatel TJK Václav Liška, který  se rozhodl založit samostatnou jednoúčelovou TJ, což v té době nebylo jednoduché.


Setkání se neslo v přátelském duchu s řadou neopakovatelných momentů, protože se někteří členové neviděli desítky let a tudíž se nemohli ani poznat. Organizátory překvapila skoro 100% účast pozvaných. Milým překvapením byla účast zakladatele českého karate pana Josefa Zvěřiny z Prahy, který rád přijal pozvání, také aby viděl řadu svých žáků, mezi ty nejstarší patřili pan Jaroslav Hlaváček a Ludva Michalov,  které naposledy viděl v r. 1968, kdy k němu jezdili na tréninky do Prahy. Bylo zajímavé a poučné poslouchat z úst nejpovolanějšího historii českého karate, jeho trnitou cestu plnou pokusů
a omylů.


V průběhu večera došlo také na ocenění zasloužilých členů TJK Jaroslava Hlaváčka, Václava Lišky, Bedřicha Kašpara, Jardy Soukupa a hosta Josefa Zvěřiny. Dále krátce promluvili a přítomné pozdravili i někteří bývalí členové TJK, kteří se vydali vlastní cestou do jiných organizací nebo svazů, Tae kwon dó pan Miloslav Galbač, JKA pan Stanislav Bílý, Sokol Láďa Bercha.

  
Možná až budoucnost ocení význam tohoto setkání, protože opakovat to v podobném složení se nemusí už podařit. Organizátoři chtějí poděkovat všem, kteří přišli s přáním dalších podobných krásných setkání.

L1

L2

L3

Účast:


 1. Josef Zvěřina

 2. Jaroslav Hlaváček

 3. Václav Liška

 4. Bedřich Kašpar

 5. Jaroslav Soukup

 6. Ludvík Michalov

 7. Jiří Faktor

 8. Milan Faktor

 9. Jan Červenka

 10. Ondrej Schmidt

 11. Jan Kaňka

 12. Jan Bican

 13. Jan Proll

 14. Ladislav Roland

 15. Jan Jindra

 16. Jan Barát

 17. Josef Chrt

 18. Miroslav Kašpar

 19. Václav Plecr

 20. Blanka Čepičanová

 21. Dana Pavlovská

 22. Vladislav Bercha

 23. Jiří Fencl

 24. Stanislav Bílý

 1. Miroslav Galbač

 2. Luďek Mann

 3. Jindřich Zoubek

 4. Aleš Klečka

 5. Zbyňek Kolář

 6. Petr Vach

 7. Stanislav Šafář