Proběhl 1. Sparing camp - 92 účastníků ze 14 klubů

Z pátka 5. 4. do neděle 7. 4. proběhl v tělocvičně TJ Karate ČB projekt pod názvem 1. Sparing camp. Campu se zúčastnilo 92 karatistů ze 14 klubů. Hvězdami campu byli světový závodníci ze zahraničí a to Klaudio Farmadin (Slovensko) a Adám Kovács (Maďarsko).

Za účasti 92 karatistů ze 14 klubů se konal od pátka 5. 4. do neděle 7. 4. první Sparing camp v Českých Budějovicích v tělocvičně TJ Karate České Budějovice. Campu se zúčastnili také mezinárodní závodníci, medailisté z ME a MS Klaudio Farmadin (Slovensko), Adám Kovács (Maďarsko) a Petra Piskačová (ČR). Campu se zúčastnili také naši nejlepší seniorští závodníci z TJ Karate ČB Lucie Veithová, Vojta a Honza Kočí. Cíl campu byl pro závodníky jasný, konfrontace s co nejvíce soupeři.

Páteční večer se sjeli všichni účastníci campu do tělocvičny TJ Karate ČB, kde je čekal první společný trénink, který byl rozdělen do dvou věkových skupin. Trénink mládeže probíhal pod vedením Honzy a Vojty Kočího, druhý trénink se staršími závodníky vedl Miroslav Hýsek.

Sobotní dopoledne se konal opět trénink mládeže pod vedením Petry Piskačové, druhý blok vedl Miroslav Hýsek. Odpoledne bylo již věnováno volným zápasům, které přišli rozhodovat pozvaní jihočeští rozhodčí. Závodníci
byli rozděleni do věkových skupin, ve kterých probíhali jejich zápasy. První blok zápasů byl pouze bodován za jedno ,,yuko´´ . Tedy kdo první zabodoval, zvítězil. Druhý blok se zápasilo na časový limit 30 vteřin a třetí blok
probíhal zápas na minutu až 90 vteřin. Každý ze závodníků si během zápasů zaznamenával své výkony na tabuly, zda zvítězil, prohrál či remizoval. Během jednoho odpoledne absolvoval závodník cca 15 -20 zápasů (cca 600 zápasů celkem za odpoledne), což bylo cílem campu. Poslední večerní zápas skončil chvíli po sedmé hodině večerní. Od 20:00 se konalo společné posezení u rautového stolu a zakončení sobotního večera.

V neděli ráno se konal poslední blok tréninků mládeže a dospělých a závěrečné společné focení všech účastníků. Na konci úplného zakončení campu proběhlo vyhodnocení nejúspěšnějších závodníků ve svých věkových kategoriích.

Podle slov účastníků se všem camp líbil a určitě se zúčastní i dalšího připravovaného campu, který se bude pravděpodobně konat v druhé polovině roku 2013.

Hodnocení - trenér M. Hýsek:

Všem účastníkům campu bych chtěl poděkovat za jejich účast, věřím, že každý si odnese z campu jen to nejlepší a každého to posune o kus dál. Rád bych poděkoval všem trenérům, rozhodčím, maminkám :-), organizátorům za pomoc. Bez pomoci Vás všech by takto kvalitní camp neproběhl. Největší radost mám asi z atmosféry celého víkendu, která byla od všech naprosto výborná.

Fotografie najdete ZDE