Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

6 medailí z mistrovství Evropy goju-ryu

Ve dnech 25. - 26. května se konalo v Rakousku mistrovství Evropy goju-ryu. Na tento turnaj se nominovalo hned 6 závodníků z řad TJ Karate České Budějovice, kteří vybojovali 6 medailí !!!

Fotografie najdete ZDE

Ve dnech 25. - 26. května se konalo v Rakousku mistrovství Evropy goju-ryu. Na tento turnaj se nominovalo hned 6 závodníků z řad TJ Karate České Budějovice. Turnaj byl rozdělen do dvou dnů, když v sobotu startovaly kategorie jednotlivců a v neděli kategorie týmů.

V sobotním programu se jako první českobudějovický závodník představil ve váhové kategorii kumite muži do 60 kg Honza Milan, který si v boji o bronzovou medaili poradil s běloruským závodníkem a vybojoval první medaili pro českobudějovický klub. První titul mistra Evropy pro TJ Karate vybojovala v kategorii kumite žen do 61 kg Lucie Veithová, která ani v jednom zápase nezahálela a s přehledem zvítězila, když ve finále deklasovala domácí závodnici před časovým limitem. Stříbrnou medaili vybojovala další žena v českobudějovickém složení, Pavla Linhartová, která v kategorii kumite žen do 50 kg po vyrovnaném výkonu podlehla až ve finále německé závodnici pouze o jeden bod. V kategorii kumite muži do 67 kg bojoval Josef Laštůvka, který podlehl v prvním kole domácímu závodníkovi za stavu 2:2 až na rozhodující verdikt rozhodčích. V kumite muži do 84 kg nastoupil Jan Kočí, který bohužel v prvním kole podlehl ukrajinskému závodníkovi. Druhý titul mistra Evropy do sbírky TJ Karate přidal Vojtěch Kočí, který ve finálovém bloku porazil silného ukrajinského závodníka 3:0.

V nedělním bloku po eliminačních bojích se do finále probojoval jak ženský tým tak mužský. Ženský tým ve složení Veithová, Krejčová, Teufelová a Burýšková, podlehl ve finále 1:2 domácímu týmu a obsadil tak stříbrnou pozici. Mužský tým ve složení J. Kočí, V. Kočí, Laštůvka, Panáček, Kubička, Vaverka a Kubina nastoupil ve finále proti silné Ukrajině, kterou v hektickém finále porazil těsně 3:2 a stal se tak mistrem Evropy.

V celkovém hodnocení států se Česká republika umístila jednoznačně na prvním místě před domácím Rakouskem.

Hodnocení trenéra:

Naši závodníci si na turnaji vedli velmi dobře a zkušeně. Gratuluji všem k získaným medailím či titulům, zasloužíte si to.