40 LET KARATE V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Už je tomu 40 let, kdy v Českých Budějovicích vznikl oddíl TJ Karate České Budějovice. K této slavnostní příležitosti se v sobotu 7. září uskutečnila oslava v  českobudějovické restauraci Beseda, kterou navštívilo více než sto současných či bývalých členů TJ Karate České Budějovice. Mezi hosty nechyběl ani zakladatel TJ Karate pan Václav Liška.

Program oslavy začal ve 13 hodin ukázkami pro veřejnost. Jako první předvedly trenérky Pavla a Zuzana Linhartovy trénink sportovní přípravky. Nejmenší děti se rozcvičily a ukázaly cvičení s rozličnými pomůckami. Následovala ukázka loňského náboru. Děti nejenže předvedly, co se za dosažený rok naučily, ale zároveň ukázaly, jak takový trénink náboru probíhá.
Další v pořadí byla ukázka Extreme trainigu. Skupina našich nejlepších cvičenců předváděla cvičení s kettlebally, medicinebally a lany. To celé komentoval a vysvětloval trenér Honza Kůzl, který má Extreme training v TJ na starosti. Následovala ukázka Rhytmic karate pod taktovkou Terezy Zelendové. Cvičení spočívá v provádění technik karate do rytmu hudby. Takové cvičení má vysokou intenzitu a člověk se při něm notně zapotí.Blok ukázek završili top závodníci TJ Karate. Názorně předvedli, jak probíhá trénink vrcholných karatistů a jakým způsobem se trénuje kumite (zápas).

Od 17 hodin program pokračoval v duchu vzpomínek na založení oddílu. Jiří Faktor barvitě popsal historii TJ Karate od jeho vzniku až po současnost. Neopomněl poděkovat významným osobnostem TJ Karate, které pomohli svou prací dostat oddíl tam kde je nyní. Po slovu Jiřího Faktora zhodnotil současnou situaci a plány do budoucna hlavní trenér oddílu Miroslav Hýsek. Poté oslava pokračovala volnou zábavou na tanečním parketu doplněna o grilovací párty. Atmosféra oslavy byla výjimečná tím, že se jí zúčastnila především nejstarší generace zakládajících členů.

Již nyní se všichni těší za následujících 10 let a věříme, že všichni společně oslaví i kulaté padesátileté výročí oddílu.