Pořádali jsme Sparing camp II.

Od pátka 18. října do neděle 20. října se konal v Českých Budějovicích druhý Sparing camp, který pořádal oddíl TJ Karate České Budějovice ve spolupráci s Czech National Youth Karate Teamem.

Druhého Sparing campu se zúčastnilo přes 140 závodníků z 23 klubů ČR a 2 klubů Německa. Velkým přínosem byla účast početné výpravy závodníků z německého klubu Vulkan Budo Karateschulen Vordereifel, která dorazila společně s trenérem Christianem Grünerem.

Novinkou Sparing campu byly tréninky kata, které probíhaly pod vedením reprezentačních trenérů Jaromíra Musila, Ivy Keslové a také pod vedením úspěšného reprezentanta Vladimíra Míčka. Nad jednotlivými zápasy kumite dozorovali Miroslav Hýsek, Petra Piskačová, Jan Kočí, Vojtěch Kočí, Lucie Veithová, Christian Grüner a ostatní trenéři svých závodníků jako byl například trenér Petr Nechyba z SKR SU Ústí nad Labem.

Celá akce probíhala v plném nasazení všech závodníků, kteří se v sobotní odpoledne utkali o poháry a celkové vítězství v jednotlivých věkových kategoriích. Velkou podívanou přinesl sobotní večer. Nejdříve proběhlo exhibiční vystoupení kata v podání dorostenců Mattea Tamborlaniho a Zuzany Augustinové, kteří budou reprezentovat Českou republiku na letošním MS WKF a dále došlo k domluvě mezi německým týmem a výběrem českých závodníků, kteří se utkali proti sobě v kumite týmů. V naplněné tělocvičně za skandování všech účastníků campu skončil duel smírně 2:2. Celý sobotní večer byl završen velkým rautem, který připravili rodiče pořádajícího oddílu TJ Karate České Budějovice a při kterém došlo k vyhlášení nejúspěšnějších závodníků jednotlivých věkových kategorií.

Nedělní dopoledne proběhly oba závěrečné tréninky kata a kumite a poté následovalo společné focení a ukončení druhého Sparing campu. Pro velký úspěch, se v současné době všichni těšíme na další v pořadí třetí Sparing camp, který se uskuteční v první polovině roku 2014.

Rád bych poděkoval všem trenérům, pomocníkům, rodičům za pomoc této akce, která se dle slov účastníků velmi povedla.

M. Hýsek

Fotografie najdete ZDE