2x bronz z Premier League1 a Youth World Cupu - Salzburg

Poslední listopadový víkend se konalo Grand finále Premier league 1 a Youth World cupu v Salzburgu. Této nejprestižnější ligy na světě se zúčastnili také naši dorostenci a junioři, kteří vybojovali 2x bronz!!!

Tento víkend naši dorostenci a junioři startovali na světové lize karate Premier league 1 a Youth World Cupu v rakouském Salzburgu. Turnaje se zúčastnilo přes 850 závodníků z cca 50 států světa. Náš oddíl vyslal na tento turnaj hned šestici závodníků, kteří jeli bojovat o cenné kovy a zkušenosti.

Sobotní den patřil juniorům. V tento den nastoupili ke svým zápasům Igor Kibrik, Dominik Szalay, Veronika Halodová a Lucie Janouchová. Prvním třem jmenovaným se, ale bohužel nedařilo, když podlehli svým soupeřům v prvních kolech. Naopak se dařilo Lucii Janouchové, která podlehla pouze ve druhém kole Maďarce, která se, ale probojovala do finále a Lucie mohla bojovat v repasáži o medaili. Lucie v prvním kole repasáže porazila Chorvatku 2:1 a v boji o bronz porazila 1:0 Italku. Lucka zaslouženě vybojovala bronzovou medaili v kategorii kumite juniorek nad 59 kg!!!

V neděli nastoupily naše dorostenky do 47 kg, Adriana Crhonková a Monika Burgerová. Adriana v prvním kole porazila rakouskou závodnici, ale ve druhém kole podlehla Němce. Monika v prvním kole měla volný los, ve duhém kole porazila Italku, ve třetím kole podlehla pozdější vítězce ze Slovenska, ale v boji o třetí místo porazila Němku. Monika vybojovala bronzovou medaili!!!

Hodnocení trenéra M. Hýska:

Nejdříve bych rád ještě jednou pogratuloval holkám k zisku cenných medailí, které na tak těžkém turnaji vybojovaly. Určitě si to zasloužíte. Sám osobně beru tento výsledek za dostiučinění a za práci, kterou jsme všichni tento rok odvedli, ať už to jsou závodníci či trenéři. Není to práce jen jednoho člověka, ale celého týmu. Jsem rád, že se výsledek konečně dostavil.

Rád bych touto cestou poděkoval Vojtovi Kočí, Lucce Veithové a Honzovi Kočí a dalším ať už závodníkům nebo trenérům, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli a podílí na přípravě našich závodníků.

Fotografie najdete ZDE

Lucka K1