Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

16 TITULŮ Z MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE 2013 - HAVÍŘOV

První prosincový víkend proběhlo v nově zrekonstruované havířovské hale mistrovství ČR mládeže pro rok 2013. Turnaje se zúčastnili závodníci, kteří si vybojovali postup z nominačních turnajů a národních pohárů. Celkový počet účastníků sčítal cca 400 registrovaných závodníků a okolo 50 klubů z celé ČR. TJ Karate České Budějovice vybojovalo ve dvoudenním klání celkem 29 medailových pozic a z toho 16 titulů mistra ČR, což znamenalo nejvíce titulů ze všech klubů ČR a také historicky nejvíce titulů pro TJ Karate České Budějovice.

Celý turnaj byl rozdělen do dvou dnů, když v sobotu bojovali o medailové umístění žákovské a v neděli dorostenecké a juniorské kategorie. V sobotních bojích se za TJ Karate probojovalo až do finále hned 9 závodníků, kteří si vedli na výbornou a vybojovali 7 titulů mistra ČR. Celkový počet medailových pozic v sobotní den činil 14 medailí (7x zlato, 2x stříbro, 5x bronz) z 22 ti nominovaných českobudějovických závodníků. Bylo to příjemné překvapení jak pro trenéry tak závodníky, jelikož během sezóny se našim nejmladším závodníkům až tak nedařilo.

Sobotní výsledky:

Mistři ČR: Martin Voldřich, Jan Hoffman, Nela Osouchová, Adéla Průchová, Klára Halodová, Andrea Květoňová, Daniel Červenka

Vícemistři ČR: Milan Bašar, Šárka Klečková

Bronzový medailisté: Tomáš Děd, Martina Šáchová 2x, Přemek Benhák, Tereza Kudláčková

Mistři ČR-děti

děti MČR

Nedělní den bojovali o medaile dorostenci a junioři. Nejen, že probíhaly boje o tituly mistra ČR, ale také o nominaci na ME, které se koná první únorový víkend v portugalském Lisabonu. Za TJ Karate nastoupilo k bojům o cenné kovy celkem 18 závodníků, kteří pro českobudějovické TJ Karate vybojovali celkem 15 medailí (9x zlato, 3x bronz, 3x stříbro) a jednoznačně ovládli tyto věkové kategorie.

Nedělní výsledky:

Mistři ČR: Adriana Crhonková, Lucie Janouchová, Veronika Halodová, Igor Kibrik, Dominik Szalay, Tomáš Gabriel, Marek Řeřicha, kata tým junioři (Benhák, Sviták, Plecer ml.), Jakub Jirka

Vícemistři ČR: Vojtěch Lukšík, Jana Králíková, Monika Bürgerová

Bronzový medailisté: kata tým juniorky (Halodová K., Halodová V., Pěstová), Jiří Měkuta, Dominik Mikula

DI+JI MČR 2013

Di+Ji mistři ČR 2013

Hodnocení trenérů (M. Hýsek, V. Kočí, J. Kočí, L. Veithová):

Nejvíce nás překvapily výkony našich nejmladších závodníků, kteří se během turnaje plně soustředili, což nebývalo zvykem a předváděli skvělé výkony, které korunovali tituly mistrů ČR. Co se týče dorostenců a juniorů, zde jsme očekávali výsledek, který se dostavil, i když výkony nebyly až tak dobré, na které jsme u našich dorostenců a juniorů zvyklí, ale nebylo se čemu divit, únava za celý perný rok byla už znatelná, ale i přes to vše dopadlo dle našich představ. Rádi bychom poděkovali také našim satelitním oddílům, které se velkou měrou podílely na tomto historickém úspěchu. V neposlední řadě děkujeme také rodičům, kteří svým dětem na turnaji  fandili a podporovali je. Na konec bychom rádi dodali, že pro letošní rok byla zvolena jasná taktika -  kvalita vítězí nad kvantitou.