Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Mistrovství Evropy dorostenců a juniorů - Lisabon 2014

Ve dnech 7. - 9. února 2014 se konalo v portugalském Lisabonu mistrovství Evropy dorostenců a juniorů, kam odcestovala reprezentace ČR i s 8 členy oddílu TJ Karate České Budějovice.

Mistorvství Evropy se zúčastnilo 44 států a přes 850 závodníků. Z TJ Karate ČB se do nominace na toto mistrovství probojovalo celkem 8 závodníků (4 dorostenci a 4 junioři), kteří odcestovali do Lisabonu bojovat o cenné kovy.

Páteční program šampionátu patřil dorostencům, kde nastoupili naši dorostenci Marek Řeřicha, Monika Burgerová, Adriana Crhonková a Jakub Jirka.

Jakub Jirka - nastoupil v kategorii kumite dorostenců do 57 kg, kde v 1. kole po vyrovnaném zápase podlehl Italovi 1:3, který se stal pozdějším vítězem ME. Kuba tedy nastoupil do repasáže kde v prvním zápase porazil Rakušana, ale ve druhém zápase za stavu 0:0 podlehl na praporky 2:3 závodníkovi z Turecka a Kuba obsadil konečné 7. místo.

Adriana Crhonková - bojovala v kategorii kumite dorostenek do 54 kg, když v 1. kole porazila 6:0 skotskou závodnici, ale ve druhém kole na ni čekala úřadující mistryně světa z Maďarska, se kterou Adriana svedla vyrovnaný souboj a podlehla ji 2:4. Maďarská závodnice na konec celý ME vyhrála a Adriana mohla nastoupit do bojů v repasáži. V prvním zápase Adriana bohužel podlehla 3:4 itlské závodnici a obsadila tak konečné 9. místo.

Marek Řeřicha - v kategorii kumite dorostenců do 63 kg nastoupil v 1. kole proti závodníkovi z Bosny a Herzegoviny, když za stavu 1:1 došlo na praporky, kde Marek podlehl 2:3. Bohužel Marek se do repasáže nedostal.

Monika Burgerová - v prvním kole kumite dorostenek do 47 kg nastoupila proti domácí závodnici z Portugalska, kde stejně jako Marek podlehla až na praporky a bez následné repasáže.

Sobotní den nastoupili do bojů junioři, z našeho oddílu Igor Kibrik, Veronika Halodová, Lucie Janouchová a Dominik Szalay.

Veronika Halodová - nastoupila v kategorii kumite juniorek do 53 kg, když v 1. kole měla volný los, ve 2. kole porazila závodnici z Azerbajdžánu 3:0 a v boji o finále podlehla těsně 0:1 ukrajinské závodnici. Veronika nastoupila v boji o třetí místo, kde bohužel podlehla závodnici z Maďarska a Veronika obsadila tak konečné 5. místo.

Dominik Szalay - bojoval v kategorii kumite junioři do 61 kg, když v 1. kole porazil Srba 2:0, ale následně podlehl závodníkovi z Azerbajdžánu. Bez následné repasáže.

Igor Kibrik - v prvním kole kumite junioři nad 76 kg podleh závodníkovi z Maďarska 1:3. Bez následné repasáže.

Lucie Janouchová - v kumite juniorek nad 59 kg podlehla v 1. kole Azerbajdžánce. Bez následné repasáže.

Hodnocení trenéra M. Hýska:

V první řadě bych rád našim závodníkům poděkoval za vzornou reprezentaci oddílu na ME v Lisabonu. Co se týče výsledků, jeli jsme na tento šampionát s ambicemi usilovat o nějakou medailovou pozici, bohužel se nám to nepovedlo, ale dle mého názoru nechybělo moc. Nejvíce nás mrzí bramborové umístění Veroniky nebo přesvědčivé výkony Adriany. K lepšímu výsledku měli blízko Marek a Monika, chyběl kousek štěstí, ale i nasazení. Nic méně v celkovém hodnocení našich závoníků dle předvedených výkonů si myslím, že jsme udělali velký krok vpřed, ale další velký krok nás ještě čeká, je třeba si uvědomit co chceme a jít si za tím. V neposlední řadě bych rád poděkoval také ostatním trenérům (Vojta, Honza, Lucka.....), kteří se také nějakým způsobem podíleli na celoroční přípravě těchto závodníků.