Sparing camp 3

Ve dnech 18. - 20. dubna se koná víkendová akce pod názvem Sparing camp 3. Tato akce je povinná pro všechny členy závodních oddílů!!!

Přihlášení u trenérů do úterý 15. dubna !!!

Poplatek: zvýhodněná cena pro náš oddíl 550,- (běžná cena 750,-), cena zahrnuje: pátek - večeře, sobota: oběd + večeře, poplateky za celý víkend campu

Veškeré informace: www.sparingcamp.eu

Sparing camp 3

Kumite

Hlavním cílem Sparing campu je co největší zápasová konfrontace mezi závodníky z jiných klubů.
Tímto způsobem závodník získává co nejvíce zkušeností z každého zápasu.
Během celého víkendu projde jeden závodník zhruba 40ti zápasy, a to s odlišnými závodníky různé výkonnosti a úrovně taktického myšlení.
Nedílnou součástí tohoto tréninkového procesu jsou také rozhodčí, což připomíná reálnou situaci na soutěžích a tím dochází k lepší adaptaci na stresové situace v zápase.

Kata

Trénink kata probíhá pod velkou fyzickou zátěží, kdy se kata cvičí v časových intervalech či v počtech opakování jednotlivých vybraných sekvencí dané kata. V této tréninkové metodě se nevěnuje čas jen fyzické zátěži, ale také je kladen důraz na technickou část či celkový výraz závodníka při aplikaci kata. Závodník provádí kata v maximálním tempu a s velkým množstvím opakování. Hlavním cílem této tréninkové metody je poukázat na chyby v kata, které cvičenec provede při tak obrovské zátěži na jeho fyzickou kondici i psychiku.