Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Skvělý úspěch na GP Hradec Králové

Poslední dubnový víkend se v Hradci Králové konal jeden z nejprestižnějších turnajů v ČR Grand Prix Hradec Králové. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 91 klubů z 16 států. Závodníci z TJ Karate vybojovali na tomto prestižním turnaji celkem 36 medailí a obsadili konečné 2. místo v celkovém hodnocení klubů za Ukrajinou.

Turnaj byl rozdělen do dvou dnů. Sobota patřila dorosteneckým, juniorským a seniorským kategoriím. Naši junioři a senioři přijeli na tento turnaj z reprezentačního soustředění, které začalo již v pátek v Jablonci nad Nisou a probíhalo pod taktovkou mezinárodního trenéra ze Španělska A. O. Sebou.

V sobotní den se nejvíce dařilo Lucii Janouchové, která vybojovala 3x zlato a 1x bronz v individuálních kategoriích a stříbro v týmových zápasech. Další dvě zlaté medaile vybojovali Igor Kibrik a Tomáš Gabriel. O celkový zisk 26 medailí se postarali naši závodníci v individuálních a týmových kategoriích. Velkou pochvalu si zaslouží všichni závodníci, kteří během jednoho dne absolvovali až 10 zápasů a prokázali bojového ducha, poprat se o co nejlepší výsledek. Po sobotních závodech odcestovali naši junioři a senioři zpět do Jablonce nad Nisou, kde je čekal druhý den rozbor závodů již od zmiňovaného mezinárodního trenéra A. O. Seby.

Nedělní den probíhali žákovské kategorie. Vybojovat v žákovských kategoriích alespoň nějakou medaili bylo opravdu těžké, jelikož jednotlivé kategorie byly plně obsazeny českou a mezinárodní konkurencí. V tento den se nejvíce dařilo Adéle Průchové a Kláře Halodové, které ve svých kategoriích ani jednou nezaváhali a vybojovali zlaté medaile. Dalších 8 medailí přidali do českobudějovické sbírky mladí závodníci v individuálních kategoriích kumite.

V celkovém hodnocení obsadilo TJ Karate České Budějovice 2. místo za Ukrajinou, což považují trenéři TJ Karate za skvělý výsledek. Českobudějovičtí závodníci si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony. Nyní závodníky čeká zasloužený odpočinek a první akce, která je čeká, bude 10. května mistrovství ČR goju-ryu, kde budou obhajovat celkové prvenství z loňského roku.