Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Velký úspěch na mistrovství Evropy goju-ryu 2014

První zářijový víkend se konalo mistrovství Evropy karate ve stylu Goju-ryu kam se nominovalo hned 18 závodníků z řad českobudějovického oddílu TJ Karate České Budějovice. Českobudějovičtí závodníci odjížděli na tento šampionát s ambicemi zisku cenných kovů, což splnili.

Po dlouhé letní přípravě se ve dnech 5. - 7. září českobudějovičtí karatisté zúčastnili již zmiňovaného evropského šampionátu, který se konal v Německu ve městě Heilbron. Za účasti více jak 350 závodníků z celé Evropy (Itálie, Rusko, Azerbajdžán, Ukrajina, Rumunsko a další) probíhaly eliminační boje na třech zápasištích.

První den, pátek, patřil juniorský a mládežnickým kategoriím. Páteční den se nejvíce dařilo Igorovi Kibrikovi a Tereze Pěstové, kteří prošli eliminačními koly a probojovali se až do odpoledního finálového bloku, kde ani jeden z nich nezaváhal a získal zaslouženě titul mistra Evropy. V kategorii kumite juniorů do 61 kg, předváděl skvělé výkony Dominik Mikula, který v boji o finále a za stavu 5:1 (ve prospěch Dominika) udělal taktickou chybu a byl diskvalifikován. V boji o 3. místo již Dominik nezaváhal a vybojoval bronz. Bohužel ostatní junioři neprošli eliminačními koly.

Sobotní program byl věnován dorosteneckým a seniorským kategoriím, kde měl českobudějovický oddíl velké zastoupení a také se to projevilo na výsledcích. Každý závodník, který nastoupil, uspěl. Na konci sobotního dne bylo vybojováno 9 medailí z toho 3x titul mistra Evropy ( Lucie Veithová, Marek Řeřicha a Monika Burgerová ), 4x druhé místo (Jakub Jirka, Jan Kočí, Klára Halodová a Tomáš Lukš) a 2x třetí místo ( Tomáš Gabriel, Vojtěch Kočí ).

Poslední soutěžní den probíhala týmová klání. V kategoriích kumite týmů juniorek a dorostenek se naše děvčata probojovala až do finále, kde nestačila na domácí německé závodnice a obsadila celkové druhé místo. V kategoriích dorostenců a juniorů naši závodníci ani jednou nezaváhali a vybojovali titul. V poslední kategorii celého šampionátu nastoupili naši senioři proti domácímu výběru, který porazili až v posledním pátém rozhodujícím zápase a probojovalise do finále, kde na ně čekal favorizovaný tým Ukrajiny. Naši závodníci překvapivě smetli ukrajinský tým 3:0 a vybojovali tak mistrovský titul.

Českobudějovičtí karatisté vybojovali celkem 17 medailových umístění (8x titul, 6x stříbro a 3x bronz) a splnili tak své cíle nad očekávání.