Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Úspěšný víkend - 11 titulů mistra ČR a mistr Evropy

Úspěšný víkend našich závodníků začal již na sobotní Noci mistrů a skončil nedělním mistrovstvím ČR mládeže se ziskem 11 titulů.

IX. Noc mistrů 2014

V sobotu 6. prosince se v paláci na Žofíně v Praze uskutečnila IX. Noc mistrů 2014. Hlavním programem noci mistrů bylo vyhlášení nejúspěšnějších závodníků jednotlivých svazů bojových sportů a boje o tituly mistra Evropy v asociaci EUMS (evrospká unie bojových sportů). Za Český svaz karate byla ohodnocena jako nejúspěšnější závodník za rok 2014 Lucie Veithová, která obsadila na letošním MS WKF 9. místo. Za Český svaz goju-ryu byl oceněn Igor Kibrik, Tereza Pěstová, Jan Kočí, Vojtěch Kočí a Lucie Veithová. Ve večerních bojích o titul mistra Evropy asociace EUMS byl nominován Jan Kočí, který se utkal o titul se slovenským závodníkem a reprezentantem Klaudiem Farmadinem. Ten velmi zajímavý a vyrovnaný zápas skončil nerozhodně 8:8, kdy museli rozhodčí rozhodnout na praporky, kde zvítězil v poměru 3:2 Honza Kočí a vybojoval tak pás pro mistra Evropy a nemalou finanční odměnu.

Mistrovství ČR mládeže 2014

V neděli 7. prosince se konalo mistrovství ČR mládeže v českobudějovické sportovní hale za účasti všech nominovaných závodníků z nominační turnajů v podobě náarodních pohárů. Na tento nejvýznamější turnaj roku se nominovalo celkem 30 závodníků z řad TJ Karate, kteří vybojovali celkem 24 medailí z toho 11 titulů mistra ČR.

Hodnocení trenéra M. Hýska:

Dovolte mi, abych zhodnotil naše vystupování na mistrovství ČR mládeže 2014. Zisk 24 medailí z 30 nominovaných závodníků je skvělý úspěch, ale nejde jen o medaile, ale hlavně o výkony, které naši závodníci v nedělní den na mistrovství ČR předvedly. Byl jsem hodně mile překvapen z výkonů našich žáků, kteří udělali za poslední měsíc velký kus práce a to také díky trenérům Lucie Veithové a Honzy Milana, kteří poctivě s našimi závodníky pracovali a věnovali jim veškerý svůj volný čas. Tři tituly, jedno druhé místo a šest třetích míst je pěkná vizitka našich nejmladších závodníků.

V kategorii dorostenců a juniorů jsem měli jasné cíle a to vybojovat co nejvíce titulů, což se nám povedlo, ale mohlo být i líp:-) zisk 8 titulů, dvou stříbrných a tří bronzových medailí je pěkný úspěch. Můj náhled na výkony dorostenců a juniorů je takový, že více než medailová umístění se mi líbily výkony našich závodníků.

V neposlední řadě bych rád poděkoval všem trenérům, kteří na MČR pomáhali a zasloužili se tak o další dobrý výsledek pro TJ Karate, jmenovitě Vojta Kočí, Jan Kočí, Václav Plecer, Dominika Hýsková, Pája a Zuzka Linhartů, Jindra Ardolf, Pepa Laštůvka, Pepa Ludačka, Honza Milan, Lucka Veithová a další, samozřejmě také nesmíme zapomenout na rodiče či kamarády, kteří v hale vytvořili skvělou atmosféru.

Se všemi účastníky mistrovství ČR se uvidíme toto úterý 9. 12. v tělocvičně TJ Karate, kde bude hromadné foto i s medailemi v oddílových soupravách a bude připraveno malé občerstvení a krátké zhodnocení.