Dominik Mikula devátý na K1 World Cup

Ve dnech 12.-13. března se konal Karate 1 World Cup ve slovinském Lašku.

V pátek 11. března odcestovali naši závodníci na světovou ligu karate do Slovinska. Turnaje se zúčasnilo 522 závodníků ze 40 zemí z celého světa. Náš oddíl a ČR zde reprezentovali závodníci Dominik Mikula, Lucie Veithová, Veronika Halodová a Lucie Janouchová.

V sobotní den se nám vůbec nedařilo. Lucie Veithová podlehla v prvním kole slovenské závodnici 1:2 a Lucie Janouchová taktéž v prvním kole podlehla závodnici z Černé hory. Bohužel bez možné repasáže.

V neděli nastoupili ka svým zápasům Dominik Mikula a Veronika Halodová. Veronika měla v prvním kole za soupeřku finskou závodnici, které podlehla 1:0. Dominik, který nastoupil v kategorii mužů do 67 kg měl hned v prvním kole těžkého souspeře a to listopadového maďarského medailistu z MS v Indonésii. Dominik po taktické stránce zvládl zápas na výbornou a zvítězil 4:0. Ve druhém kole čekal na Dominika opět těžký soupeř a to bronzový medailista (Ukrajina) z letošního ME na Kypru. Celý zápas byl hodně vyrovnaný až došlo na verdikt rozhodčích, kde Dominik zvítězil 3:2 na praporky. Ve třetím kole na Dominika čekal známý a zkušený závodník z Rakouska (Pokorný), na kterého už Dominik nestačil a podlehl mu 0:2. Rakouský závodník se probojoval až do finále a Dominik měl šanci v repasáži. Hned, ale na úvod repasáže podlehl 0:1 závodníkovi z Makedonie a Dominik obsadil konečné 9. místo.

Další díl světové ligy karate na naše závodníky čeká 15.-17.4. v nedalekém Salzburgu.