BRONZ Z EVROPSKÉ UNIVERZIÁDY PRO LUCKU VEITHOVOU. GRATULUJEME!!!

Naše závodnice a zároveň trenérka mládeže Lucka Veithová vybojovala BRONZ na Evropských univerzitních hrách v Záhřebu. Obrovská gratulace!!!

Text převzat z Budějcké drbny

Karatistka Lucie Veithová potvrdila trenérovi prognózy a vybojovala bronzovou medaili na silně obsazených Evropských univerzitních hrách v Chorvatsku. Další Jihočeška Veronika Halodová medaili nezískala.

Vysokoškolačka Lucie Veithová z Jihočeské univerzity a členka TJ Karate České Budějovice patří dlouhodobě k top karatistkám v České republice. Po sezonách oťukávání na mezinárodní scéně začala v uplynulých dvou letech zahraniční soupeřky pravidelně porážet a získávat důležité body a zkušenosti.

A právě ty ji pomohli na hrách v Záhřebu, kde startovala v kumite ženy do 61 kilogramů. Po volném prvním kole zdolala Veithová soupeřku z Makedonie, která byla favoritkou a na poslední soutěži Premier League v Salzburgu vybojovala třetí místo. „Vyhrála jsem 3:1,“ upřesnila Jihočeška.

Ve třetím kole Veithová remizovala s Chorvatkou 0:0, ale rozhodčí ji určili jako vítězku na praporky v poměru 4:1. Ve čtvrtém zápase po velkém boji ale pak prohrála s Běloruskou 5:6. „Zhruba v polovině zápasu jsem prohrávala 1:3. Díky kopu v kombinaci se mi podařilo vývoj otočit a vedla jsem o bod 4:3. Bohužel jsem ho nedokázala udržet.“

I zápas o bronz nezačal pro Veithovou nejlépe. Se Slovinkou Tjašou Ristič, která na minulém mistrovství Evropy skončila pátá, brzo prohrávala 0:1. „Pak jsem se dokázala konečně uvolnit, spadla ze mě tíha zisku medaile a zápas jsem si začala užívat. Srovnala jsem a už bylo pro mě snadné skóre obrátit na 3:1. Byl to pro mě ale nejtěžší zápas, protože se s Tjašou dobře známe a vím, že je to kvalitní závodnice. Tohoto vítězství si cením ze všech nejvíce. Celý život jsem čekala na úspěch, jako je tento. Chci poděkovat všem, kteří mi věřili a podporovali mě.“

„Lucka se dočkala a po dlouhodobém usilování o podobný cenný kov se ji to podařilo. Porazila velmi silné soupeřky evropské kvality. To je pro celkový pohled výsledku hodně důležité a pro mě jako trenéra více než uspokojivé,“ řekl trenér TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek.

Veronika Halodová jela na turnaj jako akademický benjamínek a přání bylo zabojovat o co nejlepší umístění. „Bohužel v prvním kole podlehla 0:1 závodnici z Bosny. Velká škoda byla, že rozhodčí udělali chybu a Verče neudělili bod, který mohl celý zápas ovlivnit. Nicméně Verča má další cenné zkušenosti z evropské scény,“ řekl dále trenér.

Zdroj: http://www.budejckadrbna.cz/sport/ostatni-sporty/12213-veithova-z-tj-karate-dosahla-na-zivotni-uspech.html?utm_source=copy