MARTINA ŠÁCHOVÁ BRONZOVÁ NA MISTROVSTVÍ EVROPY EKF 2017 !!!

Očekávané Mistrovství Evropy EKF je za námi a již tři roky za sebou se nám podařilo přivést medaili, když v roce 2015 to bylo stříbro Marka Řeřichy, loňský rok 2016 bronz Adriany Crhonkové plus tři pátá místa Tomáše Gabriela, Veroniky Halodové a Marka Řeřichy a letos 2017 bronz Martiny Šáchové a páté místo Adriany Crhonkové. Nemůžeme zapomenout také na bronzový úspěch Lucky Veithové na univerziádě v Chorvatsku 2016.

Hodnocení šampionátu z pohledu trenéra M. Hýska

Spadl mi ze srdce obrovský kámen a jsem hrdý na svůj tým trenérů a závodníků TJ Karate České Budějovice. Každý máte na všech zmiňovaných úspěších svůj podíl, aniž byste si to uvědomovali. Děkuji za to, že jste!
Tímto děkuji všem sponzorům a partnerům, kteří přispívají svou pomocí v přípravě našich reprezentantům.

Rád bych také poděkoval všem trenérům národního týmu, kteří odvádí skvělou práci a jsou součástí úspěšného tažení reprezentace ČR za poslední léta. V neposlední řadě bych rád poděkoval Jarkovi Musilovi za jeho nezjištnou a často velmi vysilující práci nejen v reprezentaci, ale hlavně v ČSKe.

Obrovské díky patří především mé rodině manželce Dominice, dcerám Nikolce a Gábince, bez jejichž podpory, tolerance a trpělivosti by nebylo těchto výsledků dosáhnout.

Hodnocení šampionátu:

Na Mistrovství Evropy do Sofie jsme odjížděli s cílem vybojovat medaili a navázat tak na úspěšné tažení z předešlých dvou let. Turnaje se zúčastnil rekordní počet závodníků a států (cca 1200 závodníků z 50 států). Za TJ Karate ČB zde startovalo pod hlavičkou reprezentace ČR 12 závodníků: Adéla Průchová, Nela Osouchová, Martina Šáchová, Klára Halodová, Monika Burgerová, Aneta Růžičková, Tomáš Gabriel, Marek Řeřicha, Dominik Mikula, Tomáš Hermann, Veronika Halodová a Adriana Crhonková.

První den šampionátu startovala Adéla Průchová, Nela Osouchová a Martina Šáchová, tedy všechny naše dorostenky, které na evropském šampionátu zažily svou premiéru. Nejvíce se dařilo Martině Šáchové, která vybojovala BRONZ!!!
ŠACHOVÁ MARTINA v prvním kole porazila MAINI VALENTINA (ITA) 1:0, ve druhém porazila JOVANOVIC MILENA (MNE) na Senchu 3:3, ve třetím kole vyhrála nad KASATURA HIRA NUR (TUR) 4:2, čtvrté kolo porazila JUNNER NIAMH (SCO) 4:1, v pátém kole bohužel Martina prohrála o postup do finále se MILOVANOVIC ANJA (SRB) 2:6. V následné repasáži zvítězila nad LOPES RAFAELA (POR) na Senchu 2:2 a obsadila vynikající 3.místo. Martina odvedla během šampionátu skvělou práci, působila sebevědomě a cíleně si šla pro medaili.

Souběžně nastupují s Martinou nastoupila OSOUCHOVÁ NELA, která podlehla v prvním kole VUKOJA LEA (CRO) 0:4. Následně postoupila do repasáže, kde podlehla soupeřce z POTISK LAURA (SLO) 0:2 a obsadila konečné 11.místo. Nela dala do svých bojů maximum, ale bohužel měla velký problém překonat výškový rozdíl svých soupeřek.

PRŮCHOVÁ ADÉLA zvítězila v 1.kole nad OSIEJEWSKA ZOFIA (POL) 5:0 na praporky a ve druhém prohrála s YENEN FATMA_NAZ (TUR) 0:1. Ta se bohužel do finále neprobojovala. Adélka předvedla oba dva zápasy velmi solidní výkon vzhledem k jejímu mladistvému věku a věříme, že bude přínosem do budoucna.

Druhý den mistrovství startovali naši juniorští závodníci Monika Burgerová, Klára Halodová, Aneta Růžičková a Tomáš Gabriel.
Jako první šel na řadu GABRIEL TOMÁŠ v prvním kole prohrál 3:3 (na Senchu) s NICHOLS DAVID (HUN), když v polovině zápasu inkasoval kop do hlavy a prohrával 0:3 tak musel Tomáš dotahovat. Ke konci se Tomášovi také kopem na hlavu podařilo vyrovnat, ale nová pravidla byla tentokrát proti nám.

První holka, která začala bojovat na ME byla BÜRGEROVA MONIKA, která prohrála s SOKK ANNA (EST) 0:2. Monika se svou soupeřkou svedla vyrovnaný souboj. Svou soupeřku dobře znala a znala její kvality z předešlých ME či MS. Bohužel ani na další pokus se Monice nepodařilo estonskou závodnici porazit.

Jako další nastoupila HALODOVÁ KLARA, která v 1. kole porazila 3:0 KOSTOVSKA VERONIKA (MKD) a v dalším kole prohrála 0:7 s AZAROVA MARYIA (BLR). Klára se snažila co to šlo, ale bohužel nenašla recept na svou soupeřku ve druhém kole.

Poslední z dnešních závodníků nastoupila RŮŽIČKOVÁ ANETA, která v 1. kole prohrála 0:1 s ELTEMUR EDA (TUR). Aneta hned v prvním kole narazila na silnou soupeřku, pro kterou byla vyrovnaným soupeřem, ale bohužel v polovině zápasu inkasovala bod a nedokázala už na to odpovědět.

Poslední den patřil kategoriím kumite U21, kde se představili Adriana Crhonková, Dominik Mikula, Tomáš Hermann, Veronika Halodová a Marek Řeřicha.

Jako první nastoupila CRHONKOVÁ ADRIANA porazila v 1. kole TZUR YUVAL (ISR) 3:0 ve 2.kole porazila MATEI IOANA CARMEN (ROU) 3:0, ve 3.kole porazila POULSEN AMALIE (DEN) 8:2, ve 4.kole bohužel podlehla TOKCAN UMAY (TUR) 1:3 a Adriana nastoupila v boji o bronz proti německé závodnici, které podlehla a obsadila na ME 5. místo. Adriana si vedla v eliminacích velmi zkušeně, ale bohužel v boji o finále a o bronz to nevyšlo.

ŘEŘICHA MAREK v 1. kole prohrál s BRKIC VESELKO (BIH) 2:3, do repasáže se bohužel nedostal. Marek ze začátku zápasu byl velmi opatrný a bohužel inkasoval po svých útocích hned třikrát za sebou a i přes velký tlak na konci zápasu se mu podařilo pouze snížit.

MIKULA DOMINIK prohrál s SARI GAVRIL (MDA) dostal Hansoku v C2 (skóre bylo 0:3), kategorie stále běží. Bohužel Dominik podlehl horšímu soupeři a jeho účast na ME skončila předčasně.

Jako poslední nastoupil HERMANN TOMÁŠ, který v 1. kole porazil 1:0 FATAL ROY (ISR), ve druhém kole prohrál s LARDY TYRON DARNELL (NED) 0:3. Ten však v dalším kole prohrál s RUS a tím pádem do repasáže nezasáhl.

Věřím, že tento šampionát bude pro nás všechny další motivací do dalších let !!!

Miroslav Hýsek