Trénujeme a sportu se věnujeme už od roku 1973. Přidejte se k nám!

Žij pro sport
a karate jako my!Novinky

Konala se světová liga karate v Holandsku

Konala se světová liga karate v Holandsku

Ve dnech 16. - 18. března se konala světová liga Karate 1 Premier League v Rotterdamu. Na tento turnaj odcestovala reprezentace ČR také s Luckou Veithovou (WKF ranking #73)a Adrianou Crhonkovou (WKF ranking #33).

Tohoto turnaje se mohl opět zúčastnit pouze závodník, který figuruje do 100 místa světového žebříčku a počet startujících v každé kategorii nesměl překročit počet 64.

Adri zápasila v kategorii kumite ženy do 50 kg. V prvním kole Adri nastoupila proti závodnici z Tunisu. Zápas začal vcelku dobře. Adri tvořila zápas, připravovala si závodnici, ale bez většího důrazu a riskování do útoku. Toho dvakrát využila soupeřka a Adri i přes veškerou snahu prohrála 0:2. U Adri se nyní musí udělat pár změn, protože vidím jak je pod velkým tlakem jak ve škole, jelikož maturuje, tak ve sportu, je třeba to trochu sklidnit a jsem si naprosto jist, že se vrátí do starých kolejí.

Lucka nastoupila v kategorii kumite ženy do 61 kg. Lucka měla v prvním kole volný los a čekala na vítězku z duelu Tunis vs Anglie. Pro nás obě dobře známé závodnice. Vítězem se stala zkušená závodnice Williams z Anglie. Lucka nastoupila do zápasu sebevědomě a ikdyž se na začátku zápas pro ni nevyvíjel dobře a musela otáčet nepříznivé skóre na konci zápasu svítilo skóre 3:2 pro Lucku. Takticky výborně zvládlý zápas. Ve třetím kole se proti Lucce postavila nevypočítatelná závodnice z Vietnamu. Lucka na začátku zapasu udělala chybu a prohrávala. Zápas byl vyrovnaný, ale během zápasu došla Lucce absolutně šťáva a zápas nebyla schopna otočit. Zápas skončil 0:2. Myslím si, že příčiny byly dvě, shazování váhy a nedoléčené nachlazení. Vietnamská závodnice prohrála až v semifinále, takže možnost repasáže ztracena.

Chtěl bych holkám poděkovat za jejich výkony, trpělivost a odhodláni něco dokázat ať to stojí co to stojí.

Miroslav Hýsek


23.03.18 ⋅ Číst více >>

Nedělní soustředění

Nedělní soustředění

Přijďte si zatrénovat v neděli 25. března na soustředění Sportovní přípravky a dětí z náboru a základních oddílů karate. Začínáme od 8:30 hodin a končíme v 11:30 hodin.


19.03.18 ⋅ Číst více >>

Sobotní soustředění

Sobotní soustředění

Přijďte si zatrénovat v sobotu 24. března na soustředění pro závodní oddíly a výběr talentované mládeže. Začínáme v 9 hodin, končíme v 15 hodin odpoledne.


19.03.18 ⋅ Číst více >>

1. kolo NP dorost, junioři, U21, senioři

1. kolo NP dorost, junioři, U21, senioři

V neděli 11. března se bude konat 1. kolo NP v Českém Krumlově, pro kategorie dorost, junioři, U21 a senioři.


07.03.18 ⋅ Číst více >>

Soutěž v karate Ninja Cup

Soutěž v karate Ninja Cup

Přijdtě si zasoutěžit v karate v pátek 23. března od 15:30 do tělocvičny
E. Destinové


06.03.18 ⋅ Číst více >>

Světová liga karate1 Series A - Salzburg

Světová liga karate1 Series A - Salzburg

Tento víkend proběhla světová liga karate K1 Series A v Salzburgu. Celý turnaj a vše kolem týmu hodnotí trenér M. Hýsek.

Na každý turnaj typu světová liga karate či ME a MS odjíždím jako trenér s těmi nejvyššími ambicemi, protože vím, že naši závodníci, potažmo trenéři dělají maximum proto, abychom uspěli. Pro mě je důležité to, že závodníci chtějí na sobě pracovat a posouvat se dál.

Tým TJK - A se skládá z mladých závodníků, kteří jsou ve věku 18-21 let a své místo na seniorském poli si teprve začínají budovat a věřte mi, že to ještě chvilku potrvá a musíme být v tomto směru trpělivý a dívat se na to s otevřenýma očima. Nemohu pozapomenout také na naše mladší dorostenecké a juniorské závodníky, kteří jedou ve stejném vlaku. V tomto mladém týmu jetaké závodnice s velkými zkušenostmi ze seniorských šampionátů a nesmírná bojovnice, která nikdy nic nevzdává.  Ano, myslím tím Lucku Veithovou, která je leaderem zejména z dívčí strany.

Vidím, že celý tým dělá velké pokroky zejména po kondiční a taktické stránce. Od ledna 2018 se o kondici našich závodníků stará Dominik Kodras a můžu říct jen jedno, ten kluk ví co dělá, ví co chce a nepřestává mě překvapovat. Dominikovo tréninkové metody jsou pro mě inspirací a už nyní se dívám na kondiční přípravu svých svěřenců jinak. Klobouk dolů kamaráde. Co se týká karate, tak jsem našel k sobě člověka, se kterým si absolutně rozumím v tréninkových metodách, výborně mi dokáže nadhodit myšlenku, kterou poté aplikujeme do tréninkového procesu, to je velmi důležité pro růst našich závodníků, ano mluvím o Honzovi Kočí. Díky Honzíku, vrátil jsi se v pravý čas.

Nyní k turnaji. Velké nadšení ve mně vzbudil výkon Anety Růžičkové. První kolo porazila Italku, ve druhém kole v poslední vteřině porazila zkušenou Lotyšskou závodnici a ve třetím kole podlehla těsně 1:2 závodnici z Venezuely. Anet výkon byl pro mě ten nejlepší, který jsem u ní viděl. Je vidět velké zlepšení hlavě v tréninkové fázi a velké zlepšení vidím také v důrazu technik a v trpělivosti. Jen tak dál.

Další pro mě a doufám, že i pro Lucku byl povzbuzující její výkon. Výkonost Lucky jde rapidně nahoru. V prvním kole si Lucka vyšlápla na Japonku, kterou porazila 2:0 (porazit Japonce se nepoštěstí každý den), i když to odneslo levé oční víčko, které muselo být sešito asi třemi stehy. Ve druhém kole Lucka porazila závodnici z Kosova. Ve třetím kole svedla vyrovnaný výkon s několikanásobnou medailistkou z ME a MS z Ukrajiny, ale konečný výsledek hovořil ve prospěch Ukrajinky. Gratuluji k výkonu.

Třetí závodnicí sobotního dne byla Adriana Crhonková, která právě v loňském roce zde v Salzburgu vybojovala bronz. Tentokrát se proti Adrianě postavila v prvním kole úřadující mistryně Evropy z Ukrajiny. Sám jsem byl zvědavý, jak zápas dopadne. Taktika byla, těžit z pohybu a využít chyb soupeřky. Adri hned na začátku inkasovala bod na hlavu, který opravdu byl mimo, ale rozhodčí ho uznali. Adriana začala přebírat iniciativu na svou stranu a kopem na záda otočila skóre na 2:1. bohužel ke konci zápasu zkušená Ukrajinka vyrovnala a vzhledem tomu, že měla senchu (první tzv. zlatý bod) zvítězila. Pozitivní na všem je, že v poslední době pracujeme na nových věcech a jsme je schopni za tak krátkou dobu aplikovat. Z mého pohledu se výkonost udržuje, vidím velké zlepšení v rychlosti.

Posledním závodníkem sobotního dne byl Tomáš Gabriel. Tomáš nastoupil proti závodníkovi z Kosova, kterému podlehl. Vím, že Gába umí zápasit mnohem lépe, ale z čeho mám radost je, že zlepšil markantně fyzickou kondici. U Gáby je dobré, že má vše, jak se říká na háku a je psychicky silný. Je třeba to pořád zkoušet, sbírat zkušenosti a trénovat a trénovat a trénovat.

V neděli ke svým zápasům nastoupili Monča Burgerová a Tomáš Hermann. Monča v prvním kole nastoupila proti závodnici z Bosny, které podlehla. Monča neměla svůj den od samého rána. Přes veškeré úsilí to prostě nešlo. Oceňuji na Monče její nasazení, i když ví, že to nejde tak bojuje. Monča má obrovský potenciál, který ona sama ještě nenašla. Jsem plně přesvědčen, že jednou se budeme divit, jen to chce čas a trpělivost.

Poslední nastoupil Tomáš Hermann, který se utkal v prvním kole se závodníkem z Egypta. Taktika byla stanovena jasně, nesmíš útočit jako první a musíš být důrazný i za cenu kontaktu. Vše Tom dodržel, ale v průběhu zápasu inkasoval a svému soupeři podlehl. Hermy je dříč a tahoun. Snaží se pořád zlepšovat a zdokonalovat. Je třeba zlepšit psychickou stránku a zlepšit rychlost, ale na tom se už pracuje.

Abych to nějak ukončil. Dělejme karate, protože nás baví a vidíme v tom nějakou cestu. Buďme trpěliví a poctiví k tomu co děláme. Netrapme se tím, kdo co říká, ale soustřeďme se sami na sebe a na svůj cíl. Věřte sami sobě a lidem, kteří vám pomáhají a v každé situaci stojí za vámi. Vše co jsem napsal, je můj osobní názor a pohled na současnost. Věřím v tento tým!!!


05.03.18 ⋅ Číst více >>

TATAMI KARATE CUP - 3 MEDAILE !!!

TATAMI KARATE CUP - 3 MEDAILE !!!

V sobotu 24.2. reprezentovali TJ Karate na mezinárodním turnaji v Maďarsku naši nejmenší závodníci ve složeni: Josef Němec, Sylva Troblová, Adéla Marcinová, Kája Marcinová a sestavu doplnili zkušenější závodnice Adélka Průchová, Niky Berková a Andrejka Květoňová.

Turnaje se zúčastnilo přes 700 závodníků z 10 států a konkurence byla veliká!

Naši se neztratili v mezinarodni konkurenci : Andrejka - 1. místo kumite starší žákyně -50kg, Adélka Průchová 3. místo kumite dorostenky -54kg a Niky 3. místo juniorky -53kg. Ostatní jeli sbírat cenné zkušenosti. A víme na čem dál pracovat! Děkujeme všem za reprezentaci a Honzovi Kočí za koučování !!!


25.02.18 ⋅ Číst více >>

Lucie Veithová obsadila 7. místo na Světové lize karate ve Španělsku

Lucie Veithová obsadila 7. místo na Světové lize karate ve Španělsku

Ve dnech 9. - 11. února 2018 se konala světová liga Karate 1 Series A ve španělské Guadalajara. Turnaje se zúčastnilo 1345 závodníků z celého světa. Náš klub a ČR reprezentovala hned šestice závodníků Lucie Veithová, Monika Burgerová, Aneta Růžičková, Tomáš Gabriel, Tomáš Hermann a Adriana Crhonková. 

Nejvíce se dařilo Lucii Veithové (kumite ženy do 61 kg), která v konkurenci 88 závodnic podlehla po třech vyhraných zápasech ve čtvrtfinále finalistce z Dominikánské republiky 0:1. V následné repasáži po velmi vyrovnaném zápase podlehla závodnici z Tunisu 0:1 a obsadila tak skvělé 7. místo!!!

Monika Burgerová (kumite ženy do 55 kg), v prvním kole porazila italskou závodnici před časovým limitem, ve druhém kole podlehla domácí španělské závodnici za stavu 0:0 na verdikt rozhodčích.

Adriana Crhonková (kumite ženy do 50 kg), v prvním kole porazila na senchu 3:3 závodnici z Azerbajdžánu, ve druhém kole podlehla závodnici z Kazachstánu

Aneta Růžičková (kumite ženy do 68 kg), v prvním kole porazila 2:0 Italku, ve druhém kole podlehla závodnici z Mexika

Tomáš Gabriel (kumite muži do 67 kg), v prvním kole podlehl Makedonci

Tomáš Hermann (kumite muži nad 84 kg), v prvním kole podlehl závodníkovi z Maďarska

   

 

     


14.02.18 ⋅ Číst více >>Karate je na Olympiádě

V klubu TJ Karate České Budějovice trénujeme
olympijské WKF karate.
Tvrdě dřeme pro LOH v Tokyu 2020.

Tradice, kvalita, úspěch

Se 40tiletou historií
už můžeme mluvit o tradici,
s řadou úspěšných reprezentantů o úspěchu
a se spoustou spokojených dětí o kvalitě.

TJ Karate na Facebooku

Když zrovna netrénujeme v tělocvičně,
jsme na soustředění nebo na turnaji.
Buďte u toho s námi, zkoukněte náš FB profil
a přidejte svůj like.